Cooler Master Masterliquid ML360 ıllusion ARGB fan ışık gelmiyor

Dediğiniz kablo bu:

Türkiye'de pek satışta gibi gözükmüyor.

3 pin 5V RGB to sm 3 pin olarak geçiyor başlığın ismi. Eğer bu kablo sıkıntılıysa aldığınız yerle veya Cooler Master ile irtibata geçmenizi öneririm. Sonuçta cihazın garantisi var.

Uğraşmam diyorsanız ve el beceriniz varsa kablo başlığını kendiniz de alıp yapabilirsiniz. Benden destek olmamı isterseniz boş vaktimde ben de yapabilirim.

Ek olarak anakart ASUS demişsiniz. Armoury Crate üzerinden veya Cooler Master kendisi de yazmış, masterplus + yazılımı üzerinden çalıştırılabilir diye. Kontrolcü ile sürüyorsanız, önce bu yazılımı indirip deneyin derim. Belki pinlerinin yerini değiştirip kontrolcüye göre ayarlamış olabilirler. Şahsen kendi anakartımda aynı durumu yaşadım. (farklı bir Cooler Master cihazla.)

Ekleme: Kablo olarak nokta atışı yapalım.
Try 9.92 19%off | RGB 5V 3pin 12v 4pin 1 için 1/2/3/4/5 sm 2.54mm 3P 4pin erkek kadın PC anakart Aura fan LED şerit işık kontrol adaptörü kablosu.

İlk seçenek "1 to 4"
İkinci seçenek "5v 3 pin sm 3P m" olacak.

Ben kabloyu değiştirip denedim ön taraftak ifanların kablosunu denedim. Sorunsuz çalıştı.

Benim kullandığım ön ve arka taraftaki fanlarda sıvı soğutma ile gelen modelle aynı fakat ona taktığım kablo arkadaştan aldığımda fandan çıkan kabloyu vdgye çevirip oradan ARGB kabloya dönüştürüyor yine bu şekilde yapmam mı lazım yoksa sadece attığınız kablo yeterli olur mu?

Bu şuan ön taraftaki fanlara takılı olan kablo

WhatsApp Image 2023-03-25 at 23.38.25.jpg

Bu da fandan çıkan kabloyu vdgye dönüştüren kablo bu konuda pek bilgim olmadığı için buraya yazıyorum. Bunları almama gerek var mı yoksa sizin attığınız kabloyu mu alayım.

Son düzenleme:
Ben kabloyu değiştirip denedim ön taraftak ifanların kablosunu denedim. Sorunsuz çalıştı.

Benim kullandığım ön ve arka taraftaki fanlarda sıvı soğutma ile gelen modelle aynı fakat ona taktığım kablo arkadaştan aldığımda fandan çıkan kabloyu vdgye çevirip oradan ARGB kabloya dönüştürüyor yine bu şekilde yapmam mı lazım yoksa sadece attığınız kablo yeterli olur mu?

Bu şuan ön taraftaki fanlara takılı olan kablo

Eki Görüntüle 1715419

Bu da fandan çıkan kabloyu vdgye dönüştüren kablo bu konuda pek bilgim olmadığı için buraya yazıyorum. Bunları almama gerek var mı yoksa sizin attığınız kabloyu mu alayım.
Öncelikle gününüz güzel olsun. Kardeşim kusura bakma, yazdıklarından bir şey anlayamadım. Biraz daha noktalamalara özen gösterirsen anlayacağım gibi. Yine de anladığım kadarıyla yazayım. Hangi kabloyu ne ile değiştirdin bilmiyorum. Ama fotoğraftaki "F" adlı kablo, attığım kullanım kılavuzundaki 16.sayfada bahsedilen "R" kablosu ile aynı ise takabilirsin. Sıkıntı olmaz. Eğer uyuşmuyorsa linkini attığım kabloyu alacaksın ancak gözlemlediğime göre bu kablo o kablolarla aynı.

ARGB kontrolör takayım mı diyorsan sen bilirsin. Ancak o kontrolcüye girsen de anakarta taksan da fanların SM 3 pin ise mecburen dönüştürücü kabloya ihtiyacın var. Dönüştürücü kablonun anakarta giren tarafı da aynı kontrolcüye giren tarafı da aynı. Onu da 14 ve 16.sayfadaki bağlantı şekilleriyle gösteriyor zaten.

Geri
Yukarı