Cooler Master MB501L alınır mı?

NousrAX

Hectopat
Kasa 600W PSU'lu. Sizce alınır mı? Fiyatı 580 TL. Buna muadil olabilecek kasa önerilerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Biri iyi biri kötü diyor. Arada kaldım daha uygunları varsa önerin lütfen. Malzeme kalitesi olarak bu daha iyi gibi ama PSU'su 80+ değil. Olmaması uzun vadede sıkıntı yaratır mı bilmiyorum.

Benim merak ettiğim var olan güç kaynağının +80 sertifikası yok. Sırf bunun için bile almaktan vazgeçilmeli mi?

@Cooler Master Türkiye
İçindeki psu retail olarak satılan Elite V3 600w, 80+ sertifikası yok ama %79 verimliliği var. Psu 4 tane yük verimliliğinde test edilir, yük %25-50-75-100, 1 tanesi bile %79 kalırsa 80+ sertifikası alamıyor, Elite v3 3 tanede 80-81 arası, 1 tane yükte %79 bu yüzden 80+ sertifikası yok ama ortalamada %79 da kalması kötü olduğu anlamına gelmez.

@Dafirenze 80+ sertifikası olması onu kaliteli veya alınabilir yapmaz. Everest ürünlerinin de +80 sertifikası var ancak kullanılan bileşenler malum. Zamanında az problem çıkarmadı. Şimdi de farksızdır gerçi. Konuya dönecek olursak, PSU fiyatına göre fena sayılmaz ancak genel olarak bakarsak pek kaliteli sayılmaz. Düşük kalitedeki PSU'lar stabilite problemlerine, voltaj dalgalanmalarına ve yoğun yük altında kapanmalara neden olabilir. Özellikle kullanılan düşük seviyeli voltaj regülatörü ve dalgalanmalar diğer bileşenlere de zarar verebilir. Ne kadar hakkında kötü haber çıkmasa da zorunda kalmadıkça tercih etmezdim PSU'yu. Cooler Master diye iyi olmak zorunda değil ayrıca. Bütçeniz sadece PSU olarak ne kadar?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı