Cooler Master MB511 kasa fan seti tavsiyesi

Zaten farklı bir aksiyon denemeyeceğim. Öne ve arkaya. Önden içeri, arkadan dışarı. Maalesef. 140x2 destekliyor ki zaten ön tarafa 3 tane alacak kadar bütçem de yok. 120x3 mü, 140x2 mi sizce ön taraf için?
Hocam 140x2 vs 120x3 kazananı kim olur bilmiyorum, bir arkadaşı etiketleyeyim o da fikirlerini belirtebilir. @The Man From E.A.R.T.H.

MB511 için öne 3 tane 120'lik öneririm, 2 tane 140'lık takmak kasa içi hava akışının bölünmesine veya türbülansa neden olabilir ancak kasadaki ön 140 montajın net yerini bilmediğim için kesin bir şey söyleyemem o konuda.
Fan olarak da performans ve sessizlik dengesi iyi olan Arctic P veya F serisini öneririm, ancak düz P ve F, Bionix'ler değil. Özel önerim P12 olacaktır, efsanevi Noctua NF-A12X25'e kafa tutabilen tek fan.

MB511 için öne 3 tane 120'lik öneririm, 2 tane 140'lık takmak kasa içi hava akışının bölünmesine veya türbülansa neden olabilir ancak kasadaki ön 140 montajın net yerini bilmediğim için kesin bir şey söyleyemem o konuda.
Fan olarak da performans ve sessizlik dengesi iyi olan Arctic P veya F serisini öneririm, ancak düz P ve F, Bionix'ler değil. Özel önerim P12 olacaktır, efsanevi Noctua NF-A12X25'e kafa tutabilen tek fan.
Yorumlarınız için teşekkürler. Bahsettiğiniz bölünme için montaj noktalarına baktığım, gördüğüm kadarıyla alttaki 140 'lık fanın yarısı, kasanın alt tarafındaki PSU bölmesine üflüyor. Bahsettiğiniz buydu sanırım.

O zaman şimdilik öne, üste ve ortaya 120 'lik, bir de arkaya 120 'lik olmak üzere Arctic P12 alıyorum? Akasa veya Be Quiet! fanları yerine bunu tavsiye ediyorsunuz yani

Bir de bu tek model P12 fanı, önde, arkada egzoz olarak vesaire her yerde kullanabiliyorum değil mi?

Bahsettiğiniz bölünme için montaj noktalarına baktığım, gördüğüm kadarıyla alttaki 140'lık fanın yarısı, kasanın alt tarafındaki PSU bölmesine üflüyor. Bahsettiğiniz buydu sanırım.
Aynen öyle. Benim P360A'da mesela PSU cover kısmı PCI kablo deliği hariç tamamen kapalı ve alt PSU-HDD bölmesiyle iç mekanın herhangi bir bağlantısı yok. Fanlarla da aynı boyutlarda kenarları olunca bir nevi rüzgar tüneli gibi hava akımı bozulmadan ilerliyor.
O zaman şimdilik öne, üste ve ortaya 120'lik, bir de arkaya 120'lik olmak üzere Arctic P12 alıyorum? Akasa veya Be Quiet! fanları yerine bunu tavsiye ediyorsunuz yani.
F/P açısından çok pahalı değiller, hava akış değerleri ve statik basınçları çok iyi ve sessizlikte Noctua ile rakip olabiliyorlar. Ben olsam onu alırdım.
Bir de bu tek model P12 fanı, önde, arkada egzoz olarak vesaire her yerde kullanabiliyorum değil mi?
Nerede istersen, radyatörde bile takabilirsin. Piyasanın %70'inden daha iyi CFM değeri var ve statik basınçta başı çekenlerden.

Aynen öyle. Benim P360A'da mesela PSU cover kısmı PCI kablo deliği hariç tamamen kapalı ve alt PSU-HDD bölmesiyle iç mekanın herhangi bir bağlantısı yok. Fanlarla da aynı boyutlarda kenarları olunca bir nevi rüzgar tüneli gibi hava akımı bozulmadan ilerliyor.

F/P açısından çok pahalı değiller, hava akış değerleri ve statik basınçları çok iyi ve sessizlikte Noctua ile rakip olabiliyorlar. Ben olsam onu alırdım.

Nerede istersen, radyatörde bile takabilirsin. Piyasanın %70'inden daha iyi CFM değeri var ve statik basınçta başı çekenlerden.
Şimdilik 3 adet sipariş verdim. 2 öne takacağım, üste ve ortaya, bir de egzoz. İlerde ön tarafa üçüncüyü de sipariş vereceğim inşallah. Teşekkürler bilgiler ve yardımlar için.
Kasa fanı olarak kullanılırken statik basıncın önemi azalıyor sanırım?
@BerkayZ87 size de tekrar teşekkür ederim hocam yardımınız için.

Kasa fanı olarak kullanılırken statik basıncın önemi azalıyor sanırım?
Yerine göre. Seninki gibi mesh önlü bir kasada evet, ancak mesela MB510 olsaydı kasan o zaman CFM değerinden daha önemli olacaktı. Fanın çekeceği havanın açısı arttıkça veya önündeki engel arttıkça statik basıncın önemi de katlanarak artıyor.

Olumsuz etkisi olmaz da biraz daha kaliteli bir hub alırdım ben olsam. Biraz daha günümüze yakın zamanda tasarlanmış, gücü SATA portundan alan bir şeyler daha iyi olur sanki.

@The Man From E.A.R.T.H. Bugün geldi fanlar, kurulumunu yaptım. Ekran kartının boştaki sıcaklığına 3-4 derece kadar etki etti diğer fanlardan daha sessiz olması da cabası. Teşekkürler.

Ön tarafın en altında olmadan bu sonuçlar hem de. Onu da alınca etkisi artar mı acaba?

Yeni konular

Geri
Yukarı