Cooler Master MB520 ARGB Hava Akışı Nasıldır?

Atomikroboy

Hectopat
Herkese iyi forumlar. Sorum başlıkta da olduğu gibi, Cooler Master MB520 ARGB kasanın hava akışı nasıldır? Kasa önde 3 adet 120 mm ve 1200RPM ARGB fan ile geliyor. Ayrıca arkada da bir adet egzoz fan bulunduruyor. Kasanın ne gibi avantajları veya dezavantajları vardır? Bazı kişiler çok kolay çizildiğini söylemiş. Ortalama 1650 Super ve Ryzen 1600 içeren bir sisteme yeterli midir? Sıcaklık konusunda beni üzer mi?
Lütfen bana başka kasa önerileri veya MB511 Mesh onu al gibi cevaplar vermeyin. MB511'in görüntüsünü beğenmedim ve hava akışının daha iyi olduğunu biliyorum. Sorum sadece MB520 ile ilgili. Mesh bir kasaya göre ne kadar sıcaklık farkı olur? Başka kasalar ile ilgili aklıma takılan sorular olursa yeni konu açarım. Şimdiden cevap veren herkes için teşekkürler.😃

Son düzenleyen: Moderatör:
Son düzenleme:
Onun yerine önü mesh olan MB511 almanızı öneririm:

Lütfen bana başka kasa önerileri veya MB511 mesh onu al gibi cevaplar vermeyin. MB511'in görüntüsünü beğenmedim ve hava akışının daha iyi olduğunu biliyorum. Sorum sadece MB520 ile ilgili.

Konu sahibi gerekli cevabı vermiş.

Teşekkürler cevaplarınız için. Çok fazla kullanıcı incelemesi bulunmadığı için arada kalmıştım. Ama yine de konu aktiftir. Belki sorun yaşamış birileri vardır herkes fikrini belirtebilir. Tekrardan cevaplarınız için teşekkürler.

Ben kendim MB511 mesh kullanıyorum hava akışı güzel deniyor ama öndeki fanlar o kadar az hava üflüyor ki anlatamam yani çok az gerçekten. Son hızda 1300Rmp'de biraz üflüyorlar o kadar.
Söyle örnek verebilirim, 3 adet ID-COOLING XF-12025-SD-K 4Pin PWM 120mm Kasa Fanı Fiyat bu fandan satın aldım. 2 adet Cooler Master fanımın üflediğini bu tek bir fan üflüyor 1400Rmp'lerde.
Ben kendim MB511 mesh kullanıyorum hava akışı güzel deniyor ama öndeki fanlar o kadar az hava üflüyor ki anlatamam yani çok az gerçekten. Son hızda 1300Rmp'de biraz üflüyorlar o kadar.
Söyle örnek verebilirim, 3 adet ID-COOLING XF-12025-SD-K 4Pin PWM 120mm Kasa Fanı Fiyat bu fandan satın aldım. 2 adet Cooler Master fanımın üflediğini bu tek bir fan üflüyor 1400Rmp'lerde.

Demek istediğim MB520'de ise daha az hava girecektir, ama kötü bir kasa değil kesinlikle ben bayılıyorum tasarımı olsun kalitesi olsun çok hoş yani.

Demek istediğim MB520'de ise daha az hava girecektir, ama kötü bir kasa değil kesinlikle ben bayılıyorum tasarımı olsun kalitesi olsun çok hoş yani.
Evet 1200 RPM bana da düşük bir üfleme olarak geldi. Aldığınız 3 adet fanı sanırım üst bölüme ve egzoz fan bölümlerine taktınız. Maalesef kasa içi fan bağlantıları hakkında bilgim yok. Attığınız linkteki üründen 2 tane alırsam kasa içi bağlantı yapmam için ekstra bir aparata ihtiyacım var mıdır? Bir de sizce 2 fanıda üste mi takmalıyım, yoksa birisini egzoz bölüme, diğerini ve kasa içerisinde dahili gelen fanı da üste mi takmalı mıyım? Cevaplarınız için çok ama çok teşekkür ederim.

Evet 1200 RPM bana da düşük bir üfleme olarak geldi. Aldığınız 3 adet fanı sanırım üst bölüme ve egzoz fan bölümlerine taktınız. Maalesef kasa içi fan bağlantıları hakkında bilgim yok. Attığınız linkteki üründen 2 tane alırsam kasa içi bağlantı yapmam için ekstra bir aparata ihtiyacım var mıdır? Bir de sizce 2 fanıda üste mi takmalıyım, yoksa birisini egzoz bölüme, diğerini ve kasa içerisinde dahili gelen fanı da üste mi takmalı mıyım? Cevaplarınız için çok ama çok teşekkür ederim.

Ben aldığım 3 fanı öne taktım öndeki söktüğüm fanları yukarıya taktım arka egzoz kısmında ise zaten bir tane egzoz fanım vardı.
Diğer sorunun cevabı ise, ben B450 tomahaw Max anakartı kullanıyorum 4 adet fan giriş yuvam var, Cooler Master fanları yanında zaten ARGB kumandası ve fan çoklayıcı ile geldiğinden üçü tek bir fan portuna giriyor, geriye 3 tane port kalıyor zaten 3 adet fan aldım tam yetiyor o yüzden fan çoklayıcı almadım, ama yeteri kadar portun yoksa.
Bundan alman gerekiyor sorun kalmıyor başka sorun varsa dinliyorum.
Öndeki fanlar içeriye almalı üst ve arka sıcak havayı dışarıya atmalı.

Geri
Yukarı