Çözüldü Cooler Master MK 100 alınır mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

TT_Aeacus

Hectopat
Daha fazla  
Başlıkta yazdığı gibi Cooler Master MK110 almayı düşünüyorum. Ürün iyi midir? Sesli midir? Çok sesli olmasını istemem. Bu fiyat bandında (300TL çok aşmadan) alınabilecek daha iyi önerileriniz var mıdır?

Çözüm
@Ömer Murat KARACA Düşündüğünüz gibi değil. Klavyeyi kullanmış biri olarak yorum yaptığımı belirteyim öncelikle.
  • Klavye orta sesli. Ne çok sessiz ne de çok sesli.
  • 26 tuş Anti-Ghosting var. Çakma Çin mekanik klavyeleri dışında SS Apex 150, G213, K55, HyperX Alloy Core RGB içinde en yüksek MK110'da.
  • 50M tuş ömrü ve yarı-mekanik (Mem-Chanical) tuşları yukarıdaki klavyeler içerisinde en büyük artısı ve alınası yönü. Yarı-mekanik diyip geçmeyin. Piyasadaki yarı-mekaniklerin bile çoğu çakma. Cooler Master bu switchlerde güzel iş çıkarmış. Hissiyatı çok güzel. Hatta bazı Çin işi mekanik klavyelerinden bile daha iyi.
  • Işıklandırma 6 bölgeli. Bölge sayısı ne kadar artarsa efektler o kadar güzel olur. Örneğin K55'te 3 bölgeli var.
Eksi olarak :
  • Doğrudan medya tuşları yok. Basit kombinasyonlarla kullanılıyor ama.
  • Bilek desteği yok.
  • Makro yok.
  • "Bu klavye için" çok önemli olmasa da yazılım desteği yok.
Bu eksiler sizin için önemli değilse saydığım klavyeler arasında en mantıklısı MK110. Özellikle 3. artısı yüzünden. Benim için önemli değildi bu yüzden aldım ve kullandım. Gayet memnun kaldım. Geçenlerde bilgisayarımla birlikte sattım.
@TT_Aeacus evet kesinlikle yarı-mekanik Switch'lerde CM çok iyi bir iş çıkarmış.

Burada sorun milletin ucuza çok iyi mal almaya çalışmasında yatıyor. Her zaman diyorum ki Çin işi Switch kullanan Gamepower, Everest, Rampage, James Donkey, Motospeed klavyeler alınmaz. Bakın, bir ürün her yerde 1000 birime satılıyorsa ve bir marka çıkıp "bakın aynı kalitede ürünü size 500 birime satıyorum." Diyorsa yalan söylüyordur. Kimse babasının hayrına böyle bir iş yapmaz. Mutlaka o fiyata çekmek için bir yerlerden kısılmıştır.

CM, ASUS, Corsair, SS, Logitech gibi markaların en ucuz mekanik klavyeleri 500 TL'den başlarken Gamepower, Rampage tarzı markalar 250 TL'ye "güya" mekanik klavye satıyorlar. Böyle bir dünya yok. Mercedes olsun, 2020 model olsun, Full paket olsun, sıfır olsun ama 50.000 TL olsun diye bir dünya yok.

Çin işi Switch'leri de Cooler Master'ın yarı-mekanik Switch'lerini de bizzat kullanmış biri olarak söyleyebilirim ki CM'nin mem-chanical Switch'leri bu Çin işi "güya gerçek" mekanik klavyelerden daha iyi. Hissiyat olarak da kalite olarak da.

Ayrıca yanlış bir algı daha var. Adam 100 TL'ye yarı mekanik klavye aldığını sanıyor. Yarı-mekaniğin bile çakması var. Bu yüzden Cooler Master'ın yarı-mekanik Switch'lerine ön yargılı yaklaşıyor. Halbuki o 100 TL'lik klavye ile CM arasında dağlar kadar fark var.

Sonuç olarak, klavyeniz hayırlı olsun. Pişman etmeyecek, kaliteli bir kalvyedir. Elbette eksikleri de var ama bunları göz önünde bulundurarak almanızı sağladığımı sanıyorum.

Gerçekten çok teşekkür ederim. Bu klavyeyi tercih etmemde incelemeniz çok işe yaradı ve iyi ki de almışım.

Yeni konular

Geri
Yukarı