Cooler Master ML240L V2 RGB fan hızı ayarlaması

Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
AralGame Promotör
Arkadaşlar herkese merhabalar, uzun süredir almak istediğim sıvı soğutmayı sonunda alabildim gayet memnunum. Pompasından hiç ses gelmiyor. Tek sorun fan sesi stabil bir fan sesi yok bir yükselip bir alçalıyor bu da beni rahatsız ediyor Turbo'da çok yüksek geliyor o ayara almıyorum. Pompa'yı System fan 1 portuna bağladım, fanları da CPU fan portuna bağladım. Haliyle manuel bir ayar yapmak istedim, pompanın sesi çıkmadığından dolayı memnun olduğumu belirttim. Ama fan ayarlamak için CPU Fan'a girdikten sonra Manuel'e alıyorum, sessize alıyorum, hiçbir şekilde sabit bir hızda olmuyor 45-55 derece oluyor oyun içerisinde lakin fanlar otomatik %100Ê geçmiş gibi oluyor. Çözümü nedir ayarlaması nasıl yapılır? Önerebileceğiniz rehber var mıdır? Anakart modelim Gigabyte B450 Aorus Elite.

Son düzenleyen: Moderatör:
kanka aynı muhabbeti yaşıyorum şuan pompa sesi yok ama chorme bile girsem fan hızlanıp yavaşlıyor stabil değil bir çözüm bulabildin mi acaba uzunda zaman olmuş konuyu açalı inşallah görürsün

kanka aynı muhabbeti yaşıyorum şuan pompa sesi yok ama chorme bile girsem fan hızlanıp yavaşlıyor stabil değil bir çözüm bulabildin mi acaba uzunda zaman olmuş konuyu açalı inşallah görürsün
Hocam öncelikle selamlar, Cpu Fan'ı hangi sokete bağladınız ? CPU_FAN veya CPU_FAN1 yazısına bağlamanızı gerekiyor. Ankart üzerinde soketin çevresinde yazıyor.

Geri
Yukarı