Cooler Master ML240R anakart bağlantısı

Ertaç çakmak

Hectopat
MSI meg X570 ace anakart satın aldım ve promosyon olarak Cooler Master ML240R sıvı soğutması verildi.

Yaklaşık 20 gün sonra almış olduğum parçaların montajını yapacağım. İlk defa sıvı soğutma montajı yapacağım için montaj sırasında herhangi bir hata veya süprizle karşılaşmamak adına ürün ile alakalı videolar izledim. Ayrıca Cooler Master web sitesi üzerinden ürünün broşür-kilavuzunu indirdim. Fakat aklımdaki iki soru işaretini halen gideremedim.

Technopat'ın sıvı soğutma için yapmış olduğu videoda yanlış görmediysem kullanılan sistemdeki anakart MSI'ın godlike modeli, bu anakartta CPU pump çıkışı olmasına rağmen neden sıvı soğutmanın pompa bağlantısını CPU fan pinine yapılması söyleniyor videoda. Benim montaj sırasında bu bağlantıyı kullanacağım anakartın pompa bağlantı ucuna yapmam bir sorun teşkil eder mi? Sıvı soğutma fanlarını CPU fan pinine takmayı düşünüyorum.

Sıvı soğutmanın kutusundan adreslenebilir RGB kontrol etmek için bir kontrolcü çıkıyor. Bu kontrolcünün kasa da oluşturacağı yer ve kablo karmaşasını önlemek adına kullanmamayı düşünüyorum. Adreslenebilir RGB LED'leri anakartta bulunan jrainbow pinlerinden yapmayı düşünüyorum. Bu sayede anakart üzerinde bulunan diğer RGB LED'lerle senkronize çalışmasını sağlamayı amaçlıyorum. Bu bahsetmiş olduğum durumun mümkün olması lazım ama yine de bir danışmak istedim.

CPU Fan takarsan her halde son hızda dönecek.Pump fan takarsan da hızını kontrol edebilirsin.İleride pompa sesi duymamak için.Geneden kitapçıkta nereye tak diyorsa sen oraya tak dostum.

CPU Fan takarsan her halde son hızda dönecek.Pump fan takarsan da hızını kontrol edebilirsin.İleride pompa sesi duymamak için.Geneden kitapçıkta nereye tak diyorsa sen oraya tak dostum.
Kitapçıkta nereye takılması gerektiğine dair net bir bilgi yok malesef yada ben görmedim. Bahsettiğim RGB bağlantısı ile alakalı bir bilginiz var mı?
Ürünü kullanan arkadaşlar konu ile alakalı yardımcı olurlarsa çok sevinirim.

Kitapçıkta nereye takılması gerektiğine dair net bir bilgi yok malesef yada ben görmedim. Bahsettiğim RGB bağlantısı ile alakalı bir bilginiz var mı?
Ürünü kullanan arkadaşlar konu ile alakalı yardımcı olurlarsa çok sevinirim.

Dosya Ekleri

• rgb bağlantı.PNG
    rgb bağlantı.PNG
    61,7 KB · Görüntüleme: 77
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı