Cooler Master Nepton 280L Su Soğutma Pompa Sesi

Adamın Biri

Hectopat
Daha fazla  
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Merhaba arkadaşlar;

Sevgililer gününde kendime bi sıvı soğutma aldım ama biraz ses yapıyor belki video da biraz fazla çıkmış olabilir sesi. Hafiften de olsa tırtıklı bi sesle beraber bir ufak fan dönme sesi yada kulak cınlama sesi gibi bir ses geliyor ilk defa sıvı soğutma kullanıyorum sizce bu durum normal midir? Vatana götürsem servis süreci başlayacak yarında 3d max kursum başlıyor ne yapacağımı bilemedim stok fanla 3d max falan açmak istemiyorum, 10-15 gün sürer bu süreç. Bu ses normal midir yoksa değiştirmem gerekiyor mu ? Yardımcı olursanız çok sevineceğim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Pompası 7bin devirde çalışıyor. Ama o ses pompa sesi değil. Anakart yazılımından benim fanlar hep silent modunda hiç ses yok, soğutmasıda neredeyse 4 derece farklı fanlar pek etkili değil, pompa devri yüksek olduğu sürece soğutur.

Önce fanları durdur veya yavaşlat. Sonra pompayı son hızda dene, bir daha ses kaydı at.

Video'daki sesi çok iyi anlayamadım ancak su soğutmalı sistem ses yapmaz diye bir şey yoktur. BIOS 'tan yukarıdaki arkadaşın dediği gibi fan ayarlarını kurcalamakta fayda var. Yinede ilk başlarda PC ilk açıldığında fanlar %100 devirle başlayabilir buda ses üretebilir. Bunların haricinde kasa kapağı açıkken mekanik pompa sesleri ve sıvı sesleri de gelebilir bunlarda normal. Bence yapmanız gereken işlemciyi %100 yüklemek ve ve sıcaklığını kontrol etmek bu değerleri varsa bir inceleme ile karşılaştırmak. Bu arada tam ifade edemiyorum öyle çok abartı bir ses yoksa (ama mutlaka bir fan ses olacaktır) sorun yok demektir.

- Bunların dışında fanları ters takmış olabilirsiniz fanların yönü vardır.
- Fanların bağlantısını 3 pinli sokete takarsanız herzaman %100 döner (belki ?)
- Radyatörün civata bağlantılarını kontrol edin eğer gevşekse titreşim yapacaktır çok ciddi ses çıkarır.

Technopatın pisikopatları imla hatası yüzünden ban attıkları için cevap yazamadım k bakmayın.Alıştım herhalde kabullendim gibi kapağı kapatıyorum artık fazla ses gelmiyor :)) bios dan maalesef ki değiştiremiyorum msi ile de iletişme geçtim ama gamming 7 nin biosundan fan hızları şuan benim sıvı soğutma için değiştirilemiyor muş çok aradağım bulamadım bende cpu fan mode bios da.Msi biosu çok değişik.

Technopatın pisikopatları imla hatası yüzünden ban attıkları için cevap yazamadım k bakmayın.Alıştım herhalde kabullendim gibi kapağı kapatıyorum artık fazla ses gelmiyor :)) bios dan maalesef ki değiştiremiyorum msi ile de iletişme geçtim ama gamming 7 nin biosundan fan hızları şuan benim sıvı soğutma için değiştirilemiyor muş çok aradağım bulamadım bende cpu fan mode bios da.Msi biosu çok değişik.

Kardeşim değiştirebiliyorsun, diğer fan girişlerine tak cpu_fan cpu_opt değiştirmiyor cha fanlar kontrol edebiliyor. Pompa sesi o en yüksek devirde çalışıyor ve rahatsız ediyor.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı