Cooler Master sıckleflow 120 ARGB montajı yapılamıyor

mylifejust

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar herkese merhaba. Bugün Cooler Master sıckleflow 120 ARGB fan satın aldım fakat montajını gerçekleştiremiyorum. İki adet çıkış var göründüğü üzere. 4 pinli herhangi bir fan girişine taktığımda fanlar dönüyor bunda problem yok fakat RGB bağlantısını bir türlü yapamadım. Egzoz fan olarak kullanacağım. Anakartım MSI B550 GAMING Plus.
Kasa: Cooler Master td500.

Dosya Ekleri

• 16040745523924744166852569371005.jpg
    16040745523924744166852569371005.jpg
    77,2 KB · Görüntüleme: 108
Son düzenleyen: Moderatör:
Kırmızı ile işaretlediğim ucu, anakartınızdaki JRAINBOW yazan pinlerden birine takın. Yönüne dikkat edin.

16040745523924744166852569371005.jpg

Hem güç kablosunu hem de işaretlediğim kabloyu taktınız, değil mi? Değilse takın, öyleyse de MSI Mystic Light'ı indirip fanı o program üzerinden kontrol etmeye çalışın bakalım.

Hem güç kablosunu hem de işaretlediğim kabloyu taktınız, değil mi? Değilse takın, öyleyse de MSI Mystic Light'ı indirip fanı o program üzerinden kontrol etmeye çalışın bakalım.
Evet denedim. Pin tam oturmuyor hatta girişe. Yeniden takıp program ile denemeye çalışacağım şimdi.

Hangisi tam oturmuyor? Yanlış yere takmıyorsunuz umarım. Anakartınızın üstünde resimden göremediğim için söylemedim ama taktığınız yerin 3 pinli ve altında JRAINBOW yazdığına dikkat edin. Böyle bir şey olacak.

pic2.jpg

Hangisi tam oturmuyor? Yanlış yere takmıyorsunuz umarım. Anakartınızın üstünde resimden göremediğim için söylemedim ama taktığınız yerin 3 pinli ve altında JRAINBOW yazdığına dikkat edin. Böyle bir şey olacak.

Eki Görüntüle 720557

Evet bu girişe takıyorum. Dragon Center üzerinden Mystic Light bölümüne giriyorum fakat sadece ekran kartım anakartım ve RAM'lerim gözüküyor.

Eki Görüntüle 720557
Sanırım fan arızalı başka bir açıklaması kalmıyor herhalde.

Son düzenleme:
Ben de öyle düşünüyorum, başka seçenek kalmadı çünkü. Fandan çıkıp da boşta kalan kablo başka bir fanı buna bağlamak için, anakart bağlantısıyla alakalı olmamalı yani.

Yeni konular

Geri
Yukarı