Cooler Master Storm Sniper Kasa Tozlanma Sorunu

• Konuyu başlatan alf
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 238
  • Görüntüleme 24B

alf

Hectopat
Kasanın soğutması çok iyi ancak beraberinde aşırı tozlanmayı da getiriyor. Bilgisayarı açtığımda resmen toz soluyorum. Ne tavsiye edersiniz?

Corsair kasalarda daha ben hiç, bu kasa çok tozlanıyor diye bir şikayet görmedim. Bu kasanın asıl kollanım alanı sıvı soğutmadır. Sen de sıvı soğutma büyük ihtimalle kullanmıyacağına göre ben bu kadar dev bir kasa almazdım. 400r zaten yeterince büyük. Karar senin tabii..

Emin misin ?
v2-72025-1_medium.jpg

400r dan daha küçük olmasına imkan yok gibi ?

Corsair 750D iyidir. Önde iki adet, arkada egzos, ve üstte iki adet genişleme imkanı veren fan yuvaları mevcut. İster iki fan tak istersen sıvı soğutma kullan. Kasanın yan panel şeffaf panelli ve toz girecek açıklık yok. Bende Haf 912 var ve toz derdinden bıktım. Kasayı elden çıkartıp. Sana önerdiğim kasayı alacağım. Cooler Master kasalardan hiç memnun değilim. Bir tasarım sorunu var hava akışında ve iç blok dizaynında deneyimlerim bu yönde.

Corsair 750D iyidir. Önde iki adet, arkada egzos, ve üstte iki adet genişleme imkanı veren fan yuvaları mevcut. İster iki fan tak istersen sıvı soğutma kullan. Kasanın yan panel şeffaf panelli ve toz girecek açıklık yok. Bende Haf 912 var ve toz derdinden bıktım. Kasayı elden çıkartıp. Sana önerdiğim kasayı alacağım. Cooler Master kasalardan hiç memnun değilim. Bir tasarım sorunu var hava akışında ve iç blok dizaynında deneyimlerim bu yönde.

Dün vatan bilgisayara gittim. Benim almak istediğim kasa 400r 'dı. Bana cooler master storm sniper önerdiler. İçerisinde fanları da var ekstra almak zorunda kalmazsın demişlerdi. Dün gittiğimde başka bir müşteriyede 400r almak istemiş fakat onada başka kasa satmışlar. Adam tekrar kasa almaya geldi. O da aldığı kasanın sıcaklık problemi olduğunu söylüyordu. Kasayı alalı 1 ay oldu. 15 günü geçtiği için değişim ve iade de olmuyor. Kasa elimde patladı. 750d bayağı büyük bir kasa. Ben 350d düşünüyorum. c70 'de baktım ancak ondada açıklık mevcut. Cooler master iyi birşeyler yapmaya çalışmış ama bence başaramamışlar. Storm sniper resmen odadaki bütün tozu kaldırıyor. 15 yıldır bilgisayar kullanıcıyım ben böyle toz kaldıran bir kasa görmedim.

Yerde değil masanın üstünde kullanıyorum. Hafta bir toz temizliği yapıyorum. Bıktım usandım artık. Hafta içi yüksek lisans derslerim var. Üstüne birde bu kasanın toz derdiyle uğraşıyorum. İşimin gücümün arasında.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı