Cooler Master TD 500 alınır mı?

Pterodactyl

Centipat
Merhaba, hava akışı iyi olan beyaz bir kasa arayışı içindeyim. İlk başta Corsair iCUE 4000X kasayı seçmiştim ancak hava akışının o kadar iyi olmadığı ve ısınma sorunu olabileceğini okudum ve vazgeçtim. Okuduğum yazıyı aşağıya ekleyeceğim. Bu kasayı kullananlar varsa bu sorunun olup olmadığını belirtebilirler.
Şu an Cooler Master TD500 modelini almayı düşünüyorum. Fiyatı şu an 1200 TL civarında. Sizce alınır mı? Aynı zamanda 360 mm sıvı soğutma ile birlikte kullanmayı düşünüyorum. İçinde buna yetecek alan var mı? Kasayı kullananlar da yorumlarını belirtirse çok sevinirim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

1000 TL şu an. Kasa hava akışı olarak güzel ama forumda çoğu kişi ön fanların çok sesli çalıştığını yazıyordu, siz zaten muhtemelen içinde RGB fan olan kasalar istiyorsunuz o yüzden 4000D Airflow önermiyorum.

Hem öne hem üst tarafa 360mm radyatör destekliyor yazıyor ama bazı kullanıcılar üst tarafa monte ederken yer problemi yaşamışlar seçiminizi ona göre yapın. Phanteks P500A DRGB var diğer önerebileceğim ama onunda fiyatı pahalı.

Bu ikisi 360mm destekliyor fakat çok sadeler.
Ben yerinizde olsam 4000D airflow alıp 280mm sıvı soğutucu alırdım.

Bir de TD500 Mesh kullanıcıları fanların çok ses çıkardığını ve çok tozlandığını söylüyor. Ona göre alın.

Bu ürüne mutlaka bakmanızı tavsiye ederim.
Kasanın RGB fanları, RGB kontrolcüsü ve tabi PSU'u yok. Bu biraz maliyeti arttırabilir fakat istediğiniz fanları almanıza fırsat vermiş olursunuz.

@Dreamy Bull 'da tavsiye etmiş.

RGB fan şart değilse 500DX alabilirsin.

Alternatif olarak FARA R1 alıp öne üçlü fan setini ayrı almak şeklinde olur.

RGB fan şart değilse 500DX alabilirsin.

Hocam ama hava akışı daha kötü bir kasa alıp üst tarafa 360mm sıvı soğutucu takmak, hava akışı daha iyi bir kasa alıp ön tarafa 360mm takmaktan daha mantıklı değil mi?

1000 TL şu an. Kasa hava akışı olarak güzel ama forumda çoğu kişi ön fanların çok sesli çalıştığını yazıyordu, siz zaten muhtemelen içinde RGB fan olan kasalar istiyorsunuz o yüzden 4000D Airflow önermiyorum.

Hem öne hem üst tarafa 360mm radyatör destekliyor yazıyor ama bazı kullanıcılar üst tarafa monte ederken yer problemi yaşamışlar seçiminizi ona göre yapın. Phanteks P500A DRGB var diğer önerebileceğim ama onunda fiyatı pahalı.
Şöyle bir video buldum sesle ilgili. Şu anki kasam da çok gürültülü çalıştığı için pek rahatsız edeceğini sanmıyorum. Videoda aşırı rahatsız edici boyutta bir ses hissetmedim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bir de şu model hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bu ürüne mutlaka bakmanızı tavsiye ederim.
Kasanın RGB fanları, RGB kontrolcüsü ve tabi PSU'u yok. Bu biraz maliyeti arttırabilir fakat istediğiniz fanları almanıza fırsat vermiş olursunuz.

@Dreamy Bull 'da tavsiye etmiş.

Maliyet konusunda sınıra ulaştım. Daha monitör, klavye, mouse eksiğim var ve topladığım sistem 15000 TL'ye ulaştı, daha fazlasını bütçem kaldırmayacak ne yazık ki 😁😁
Bu ikisi 360mm destekliyor fakat çok sadeler.
Ben yerinizde olsam 4000D airflow alıp 280mm sıvı soğutucu alırdım.

Bir de TD500 Mesh kullanıcıları fanların çok ses çıkardığını ve çok tozlandığını söylüyor. Ona göre alın.
4000D'nin görsel yapısı hiç hoşuma gitmedi ne yazık ki pek tercih edeceğimi sanmıyorum.

Geri
Yukarı