Cooler Master TD500 mesh fan RGB sorunu

barıscelikkol

Kilopat
Daha fazla  
Günlerdir sorunsuz çalışan kasamın fan RGB'leri bugün birdenbire çalışmamaya başladı fanlar dönüyor fakat ışık yok. ARGB kablosu anakarta takılıydı çıkarıp yeniden taktım buna rağmen herhangi bir tepki vermedi. Anakartın kendi RGB'si ve RAM RGB'leri sorunsuz çalışıyor ama kasanın fanlarında tık yok.

Anakartım ASUS ROG STRIX B560-A GAMING.

WhatsApp Image 2021-04-21 at 19.04.30.jpeg

WhatsApp Image 2021-04-21 at 19.04.29.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Günlerdir sorunsuz çalışan kasamın fan RGB'leri bugün birdenbire çalışmamaya başladı fanlar dönüyor fakat ışık yok. ARGB kablosu anakarta takılıydı çıkarıp yeniden taktım buna rağmen herhangi bir tepki vermedi. Anakartın kendi RGB'si ve RAM RGB'leri sorunsuz çalışıyor ama kasanın fanlarında tık yok.

Anakartım ASUS ROG STRIX B560-A GAMING.

Eki Görüntüle 985775

Eki Görüntüle 985776

ASUS Armoury Crate programını indirip oradan kontrol etmen lazım.

ASUS Armoury Crate programını indirip oradan kontrol etmen lazım.

Zaten halihazırda orayı kullanıyordum fakat bugünden itibaren oradan ne yaptıysam fanların RGB'lerinde hiçbir değişiklik olmadı.
RGB bağlantısını reset kısmına bağlayıp deneyin bir de.

Reset kablosu boşta değil sistemi montaj hizmetiyle aldığım için reset kablosu reset tuşuna bağlı.
Ama önceden direkt olarak Armoury Crate üzerinden ayarlayabiliyordum fan RGB'lerini. Şu an hiç müdahale edemiyorum.

Zaten halihazırda orayı kullanıyordum fakat bugünden itibaren oradan ne yaptıysam fanların RGB'lerinde hiçbir değişiklik olmadı.

Reset kablosu boşta değil sistemi montaj hizmetiyle aldığım için reset kablosu reset tuşuna bağlı.
Ama önceden direkt olarak Armoury Crate üzerinden ayarlayabiliyordum fan RGB'lerini. Şu an hiç müdahale edemiyorum.

Peki iCUE vs gibi kurulu başka program kullanıyor musun?

Diğer header ARGB değil ve dört pinli benim ise üç pinli bağlantı kablom var dönüştürücü vesaire bir şey alsam olur mu?

İyi de 2*argb 2*rgb var senin anakartında. Diğer ARGB headera takarak dene anakartın diğer tarafında da var. Bazen temassızlık yapabiliyorlar beniim de başıma geldi geçen gün.

İyi de 2*argb 2*rgb var senin anakartında. Diğer ARGB headera takarak dene anakartın diğer tarafında da var. Bazen temassızlık yapabiliyorlar beniim de başıma geldi geçen gün.

Bunu da denedim maalesef yine olmadı sonrasında ben de kasanın yanında gelen kontrolcüyü taktım işe yaradı fakat reset tuşu boşta olmadığı için kontrolcüye takamadım. Kasayı açıp kontrolcü tuşuna basıp fan rengi değiştirmek biraz yorucu oluyor :D

Yeni konular

Geri
Yukarı