Cooler Master TD500 mesh RGB reset tuşu çalışmıyor

Machvins

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba,
Cooler Master TD500 mesh kasayı Vatan Bilgisayar'dan aldım. Arkada ufak bir devre ile geldi fan ve LED'ler için bu LED ve fan bağlantılarını yaptım.
Fanlar ve LED'ler çalışıyor. Fakat reset switchine bastığımda LED'ler renk değiştirmiyor bağlantı da bir hata mı yaptım yardımcı olursanız sevinirim.
MSI Pro Z690-A DDR4 anakartına sahibim bu arada. Resimde paylaşıyorum. Resimde gördüğünüz üzere 1 numarı seçtiğim yerden çıkan 1 adet 4 pinli fanı anakartın üstünde system_fan takıyorum, diğer 3 pinli LED kablosunuda anakart üzerinde Rainbow girişine takıyorum. Acaba 1 numaralı çoklayıcı kabloyuda LED 5 yerine mi takmam gerekiyor ama saçma olmaz mı? Zaten 4 tane Total'de kasa fanlarını LED'lerini ve fanlarını devreye takıyoruz çıkışı tek kablodan alıp anakarta takmamız gerek miyor mu? Şu anki problemim reset tuşuna bastığımda LED'ler değişme olmuyor hiçbir şekilde. Rainbow şeklinde yanıyor.

624d5681-8600-4396-a3c1-ce26c8b523cc.jpg

Sorunu nasıl çözdün acaba ? Bendede şu an aynı sorun var
Valla aynı sorun devam ediyor ellemedim. Bağlantıda bir hatada yok arkadaşada aynı sistemi topladık ve Kasanın V2 olanı var ondada aynı problem. Msi Dragon center ile tüm ledleri ayarladım yazılım ile öyle sildim sonra programı. Kullanadabilirsin yararlı program.

Bu kasadan var bende de fakat tuş üstünden kontrol edemiyorum yalnızca msi center üzerinden kontrol ediliyor, bilen birileri yardımcı olur musunuz?
Arkadaşımda aynı kasayı aldı aynı problem devam V2 modelinde de. Fakat ben problemi çözmüştüm sonra konuştuk bilerek böyle bıraktık sebebinide hatırlamıyorum. Bir kez Centerdan ayarladım karışık rgb de bir modda değişmiyorum hiç zaten. Zaten reset tuşu çok da önemli değil detaylı parlaklığın şiddetini kısmak arttırmak için, yada bir sürü mod için yine kullanacaksın zaten yazılımı.

Tuş cok onemli degil de madem oyle, yazilim uzerinden kontrol edilsin yeter hatta ben kullanmayi dusunmuyorum bile amacim bu sorunu cozmek sadece..
Simdi isin komik kismi sistemi ilk calistirdigimda tum fanlar; 4 adet kasa fani, pompa ve 3 radyator fani hepsi senkrondu, kablolari duzenledim sonra arkadan topladim vs nolduysa o zaman oldu sonra tekrar tekrar kontrol ettim fakat sivi sogutucunun isiklari yanmiyor kontrolcuye baglamistim led5 boş geliyor belki gormussundur, fakat yok lanet bir sey calissin bi kapaticam hepsini kullanmayacağım isik falan meraklisi da degilim cunku..

Ben de bir sorun daha var ön usb 3.0 portlarina flash bellek takinca surekli tak cikar yapiyor kendi kendine donguye giriyor anakart baglantisini dogru yaptim bundan eminim kac kere cikar tak yaptim hatta artik yoruldum ugrasmayi biraktim kac gundur hep ayni seyleri yapiyorum

Tuş cok onemli degil de madem oyle, yazilim uzerinden kontrol edilsin yeter hatta ben kullanmayi dusunmuyorum bile amacim bu sorunu cozmek sadece..
Simdi isin komik kismi sistemi ilk calistirdigimda tum fanlar; 4 adet kasa fani, pompa ve 3 radyator fani hepsi senkrondu, kablolari duzenledim sonra arkadan topladim vs nolduysa o zaman oldu sonra tekrar tekrar kontrol ettim fakat sivi sogutucunun isiklari yanmiyor kontrolcuye baglamistim led5 boş geliyor belki gormussundur, fakat yok lanet bir sey calissin bi kapaticam hepsini kullanmayacağım isik falan meraklisi da degilim cunku..

Ben de bir sorun daha var ön usb 3.0 portlarina flash bellek takinca surekli tak cikar yapiyor kendi kendine donguye giriyor anakart baglantisini dogru yaptim bundan eminim kac kere cikar tak yaptim hatta artik yoruldum ugrasmayi biraktim kac gundur hep ayni seyleri yapiyorum
Valla dostum ben dediğim gibi arkadaşda da aynı problem vardı v2 geçti o yine aynı galibada ben çözdüm bilerek böyle yapmıştık şimdi hatırlamıyorum dediğim gibi. RGB karışık renk geçiş modlu yanıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı