Cooler Master vs Aerocool termal macun

titanss

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, termal macunum bittiği için termal macun bakıyorum. Hangisi daha iyidir? Bir de kaç gramlar?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam marka söylemek yerine ürünleri atsaydınız keşke.
atacaktım unutmuşum kusura bakmayın.

Sadece marka yazmışsınız. Hangi model?
Örn; Mastergel maker, mastergel pro, mastergel nano.

Masaüstü ve günlük kullanım dizüstü PC için Arctic MX4, oyun notebook için Thermal Grizzly Kryonaut tavsiye ederim.

Sadece marka yazmışsınız. Hangi model?
Örn; Mastergel maker, mastergel pro, mastergel nano.

Masaüstü ve günlük kullanım dizüstü PC için Arctic MX4, oyun notebook için Thermal Grizzly Kryonaut tavsiye ederim.
Hocam attım üste, unutmuşum başka bir şey vardı aklımda.

Gördüm. İkisini de boşverin MX-4 alın. Daha iyidir.

Yani bütçe ve ne tür cihaz için alınacağını bilmiyorum ama genel olarak bu daha mantıklı.

Onu düşündüm de kendim kullanmadığım
cihazlar için alacağım 20 TL'ye o kadar fark eder mi?
Fiyat farkına değer. Dünya çapında meşhurdur. Ancak çok fazla sahtesi var. Şu an kargo dahil 75 liraya Teknobiyotikte var. (4 gram) Kendileri orijinal satar. Ancak n11, hepsiburada vs. sitelerin aracı olduğu ticari kişiler şüpheli.

Fiyat farkına değer. Dünya çapında meşhurdur. Ancak çok fazla sahtesi var. Şu an kargo dahil 75 liraya Teknobiyotikte var. (4 gram) Kendileri orijinal satar. Ancak n11, hepsiburada vs. sitelerin aracı olduğu ticari kişiler şüpheli.
Hocam peki attığm linkteki cooler master olan kaç gramdır ve iş görür mü? Bir de 2 gram olan daha ucuz bir kaliteli ürün var mıdır?

Hocam peki attığm linkteki cooler master olan kaç gramdır ve iş görür mü? Bir de 2 gram olan daha ucuz bir kaliteli ürün var mıdır?
İkisi de fena değil de ne tür cihazlara süreceğine bağlı. Eğer laptoplara süreceksen ikisini de alma. MX4 istediğin gramajı alabilirsin. Eğer masaüstü ise attıkların da olabilir ama gerek gramaj gerekse kalite olarak yine MX4 daha mantıklı.

Termal iletkenlik değerleri bir numaralı kriter. Konuda bahsi geçen tüm ürünler için:
Baraf-S: >5.15 W/m-K
HTK-002: 4.18W/mK
MX-4: 8.5 W/mK
Thermal Grizzly Kryonaut: 12.5 W/mK (Epey pahalıdır. Oyun oynanacak dizüstü PC için tavsiye edilir.)

Bu değerin yüksek olması evladır. Tek ölçüt bu değil ama öncelikle buna bakılmalı. Diğer ölçütleri ben de bilmiyorum. Macun yoğunluğu, dayanıklılık vs. şeyler de var. MX-4 macunu hem laptop hem masaüstünde kullanan tanıdıklar memnun kaldı. 8.5 W/mK için fiyatı da iyidir. Eğer kullanılacak bilgisayar bir lapto ise oyun için olmasa dahi minimum olarak MX-4 veya dengini tercih edin. 1 gramı hem CPU hem (varsa) harici GPU çipine yeter. Masaüstünde daha aşağısı için tercih size kalmış.

Not: Sizin attığınız Baraf-S 3,5 gram, HTK-002 2 gram olup gramaj konusunda da MX4 daha mantıklıdır. Ayrıca piyasada 2 gr, 8 gr ve bu işi sürekli yapanlar için yanılmıyorsam 40 gr sürümü de var. Yüksek gramaj daha karlıdır. Eğer birden fazla cihaz için kullanılacaksa veya senede bir tazelenecekse daha fazla almak mantıklıdır. (Şimdi baktım. 2, 4, 8, 20 ve 45 gram çeşitleri var. Yaygın olarak 4 gr alınıyor Türkiye'de)
Fiyat hala fazla geliyorsa sizin attıklarınız içinde Baraf-S olanı alın.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı