CoolerMaster ML360R alınır mı?

NeocruZZ

Hectopat
Daha fazla  
Kasa: CM TD500 Mesh.
Anakart: ASUS ROG STRIX B450-F GAMING.
CPU: R5 3600X.
Arkadaşlar üsttekiler sistemimdeki bazı bileşenler. Bu kasanın Egzoz fanı yok. Ben kasaya 1 adet egzoz fan (COOLER MASTER SickleFlow 120 ARGB) ve 1 adet sıvı soğutma (COOLER MASTER ML360R) almayı düşünüyorum. Hatta egzoz fan sipariş verdim bile. Fakat egzoz fansız haliyle bile kasamın fanları eski kasama göre biraz gürültülü gibi geldi bana. Forumda da CM fanlarının sesli çalışması ile ilgili 1-2 konu görünce tedirgin oldum. Sizce egzoz fan siparişini iptal etmeli miyim? Ve farklı bir sıvı soğutma mı tercih etmeliyim? Yoksa belirttiğim ürünler iyi midir ve yazılım üzerinden hepsini birlikte ayarlayıp hızlarını biraz düşürerek sesi azaltabilir miyim? Yardımcı olursanız sevinirim. Yapılan tavsiyelere göre siparişimi iptal edip farklı bir egzoz fan sipariş edebilirim.

Eğer yazılım aracılığıyla hepsini bir arada yönetmek istiyorsan Corsair'den şaşma.

Sıvı soğutma alınır. Ama ön tarafa takmak zorunda kalırsınız. Almak istediğiniz sıvı soğutma çok iyi ama sesli çalışıyor. Bende CM sıvı soğutma kullanıyorum. Performansı muazzam. Şüpheniz olmasın. Cooler Master'ın neredeyse tüm fanları sesli çalışıyor.

3600X gibi bir işlemci için o kadar güçlü bir sıvı soğutma almanıza gerek yok. CM ML 240L V2'ye bakabilirsiniz eğer Cooler Master ekosistem yapmayı düşünüyorsanız. CM ürünlerini yazılım birlikte senkronize çalıştırabilirsiniz, burada sıkıntı yaşayacağınızı sanmıyorum.

Sıvı soğutma alınır. Ama ön tarafa takmak zorunda kalırsınız.

Ön tarafa takmak zorunda kalmaz, TD500 kasasının üst tarafında da 360MM sıvı soğutma desteği var.

Son düzenleme:
3600X gibi bir işlemci için o kadar güçlü bir sıvı soğutma almanıza gerek yok. CM ML 240 V2'ye bakabilirsiniz eğer Cooler Master ekosistem yapmayı düşünüyorsanız. CM ürünlerini yazılım birlikte senkronize çalıştırabilirsiniz, burada sıkıntı yaşayacağınızı sanmıyorum.

Ön tarafa takmak zorunda kalmaz, TD500 kasasının üst tarafında da 360MM sıvı soğutma desteği var.
Zaten sıvı soğutmayı alırsam çok daha sonrası için düşünüyordum. O halde egzoz fanı iptal etmiyorum. Sıvı soğutma için para biriktiği zaman tekrar bir konu açabilirim belki. CM ekosistem yapmayı düşünüyordum eğer beni üzmeyecekse öyle yapacağım. Bu arada 3600X için güçlü olduğunu söylemişsiniz ama yine de alsam bir problem yaşamam değil mi? Belki ilerde yeni bir işlemci almam gerekirse tekrar sıvı soğutma değiştirmek istemiyorum açıkcası. Bu yüzden bir sorun yaşamayacaksam belirttiğim sıvı soğutmayı alabilirim.

Hocam 360MM'lik sıvı soğutma alan birisinin amacı genelde 10900K, 3950X gibi işlemcileri O.C etmektir, o yüzden önermedim. Siz eli yüzü düzgün bir 240MM sıvı soğutma alırsanız istediğiniz gibi işlemci upgrade'i (Threadripper gibi işlemciler dışında) yapabilirsiniz.

Hocam 360MM'lik sıvı soğutma alan birisinin amacı genelde 10900K, 3950X gibi işlemcileri O.C etmektir, o yüzden önermedim. Siz eli yüzü düzgün bir 240MM sıvı soğutma alırsanız istediğiniz gibi işlemci upgrade'i (Threadripper gibi işlemciler dışında) yapabilirsiniz.
Anladım teşekkür ederim tavsiyeniz için. O halde söylediğiniz gibi 240mm bir sıvı soğutma tercih edeceğim. Yine Cooler Master.

Yeni konular

Geri
Yukarı