CM ML360R alınır mı?

Asus X570F anakartım var
NZXT veya Corsair almanızı tavsiye ederim. Soğutma, kalite ve sessizlik açısından benzerdir. CM sıvı soğutmalar iyi soğutur ama sesi sizi bıktırır.
360’da ses problemleri olur mu peki?
Cougar Panzer Evo kasasına takacağım sığar mı onuda bilmiyorum 😓

Thermaltake ürünüm garantiden değişti malesef diğer markaları firma satmadığı için mecbur kaldım diyebilirim aksi takdirde uğraşıp ücret iadesi alıp dediğiniz markalardan alabilirim fakat süre uzuyor 15 gün kadar tedarik ve ücret iadesi beklemem gerek önermiyorsanız iade alacağım
Hiç gerek olmadığını düşünüyorum. CM'nin sesli fanları eskide kaldı. Artık fan konusunda kendilerini geliştirmeye başladılar. Bu kadar zahmete girmeyin bile. İşlemciniz oldukça ısınan bir yapıya sahip değil zaten. Kasanızın hava akışı da iyiyse oldu bu iş :D

EDIT: Cougar Panzer EVO'nun, ön ve üst panelinde 360 CM sıvı soğutmalara desteği bulunmakta. Size tavsiyem öne takmanız olacaktır. O kasaya ben bile sığarım. Size kalmış bir olay ama ön panele takarsanız cam paneli çıkartıp kullanın.

Hiç gerek olmadığını düşünüyorum. CM'nin sesli fanları eskide kaldı. Artık fan konusunda kendilerini geliştirmeye başladılar. Bu kadar zahmete girmeyin bile. İşlemciniz oldukça ısınan bir yapıya sahip değil zaten. Kasanızın hava akışı da iyiyse oldu bu iş :D

EDIT: Cougar Panzer EVO'nun, ön ve üst panelinde 360 CM sıvı soğutmalara desteği bulunmakta. Size tavsiyem öne takmanız olacaktır. O kasaya ben bile sığarım. Size kalmış bir olay ama ön panele takarsanız cam paneli çıkartıp kullanın.

Çok teşekkür ederim cevaplarınız için.Kasada işlemci soğutucusunu üst kısma takıp altınada 3 fan koymak istiyorum ön taraftada 3 fan olucak şekilde önerirmisiniz?

Çok teşekkür ederim cevaplarınız için.Kasada işlemci soğutucusunu üst kısma takıp altınada 3 fan koymak istiyorum ön taraftada 3 fan olucak şekilde önerirmisiniz?
Pull-Push sistemine mi diyorsunuz? Fanlar eğer anakartınızın üstünde olan soğutuculara değmez ise daha etkili olacaktır. Size bir başka önerim ise sakın masa altına kasa koymayın, sürekli üstte dursun. Fanları da üste takar ve kasa da altta durursa, havayı doğru atamaz ve kasaya da faydası olmaz.

Pull-Push sistemine mi diyorsunuz? Fanlar eğer anakartınızın üstünde olan soğutuculara değmez ise daha etkili olacaktır. Size bir başka önerim ise sakın masa altına kasa koymayın, sürekli üstte dursun. Fanları da üste takar ve kasa da altta durursa, havayı doğru atamaz ve kasaya da faydası olmaz.
Evet pull-Push..Kasa duvara monteli bir şekilde olacak monitör üzerinde diyebilirim

Hocam duvara nasıl monteliyorsunuz?
Aparat aldım ebay üzerinden Televizyon tutucu gibi birşey diyebilirim
Kasanın maşallahı var, 16,5 KG ne demek? Cougar, her zaman olduğu gibi kalitesiz bir tane ürün yapmıyor.
Kasa inanılmaz ağır dolu haliyle taşınmaz hale geliyor düşünüyorsanız muazzam kesinlikle öneririm
Hocam kalite olarak bakarsak Nzxt>Corsair>Cooler Master. Kalite de önemli bir kıstas.
Kalite olarak CM eksiği nedir bilgin varmı ☺️

İlk çıktığı zamanlar Cm nin Ml 360 p modelini sipariş etmiştim büyük bir hevesle kurdum fakat fan sesi beni rahatsız ettiği için iade ettim. Fan sesi dediğim işlemci yükteyken olan fan sesi değil düşük devirde bir tıkırtı gibi bir ses ve 3 fan da aynı sese sahipti ,üstelik bu model kagıt üzerinde db olarak 360r den daha düşük görünüyordu. Bir arkadaşım da 360 r var ve iş bilgisayarına takılı, dolayısıyla ortamda ki gürültü fan sesinden fazla ama evde nasıl olur bilemedim, biraz da kişisel tercih sanırım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı