Core 2 Duo bilgisayar için hangi Windows sürümü kurulmalı?

ArdQAG

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, benim bilgisayarım biraz eski (biraz dediğime bakmayın 15. seneyi dolduracak) ve yeni bir bilgisayar alma imkanım yok.
Bu bilgisayarda Windows 10'a kadar upgrade etmiştim fakat Windows 10'da PC ana menüdeyken bile 10 dakika içerisinde bayağı ısınıyordu.
Sizce hangi Windows sürümüne geçmeliyim? Ben 8.1 ile 7 arasında kaldık. Çok oyun oynayan birisi değilimdir, genelde video falan izlerim.

Laptop özelliklerim:
-Intel Core 2 Duo Processor.
-NVIDIA geforfe GT240M up to 2796MB turbocache.
-4 GB RAM.
320GB HDD.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar merhaba, benim bilgisayarım biraz eski (biraz dediğime bakmayın 15. seneyi dolduracak) ve yeni bir bilgisayar alma imkanım yok.
Bu bilgisayarda Windows 10'a kadar upgrade etmiştim fakat Windows 10'da PC ana menüdeyken bile 10 dakika içerisinde bayağı ısınıyordu.
Sizce hangi Windows sürümüne geçmeliyim? Ben 8.1 ile 7 arasında kaldık. Çok oyun oynayan birisi değilimdir, genelde video falan izlerim.

Laptop özelliklerim:
-Intel Core 2 Duo Processor.
-NVIDIA geforfe GT240M up to 2796MB turbocache.
-4 GB RAM.
320GB HDD.
Benim de Core 2 Duo ben windows 8.1 yükledim sorun yaşamıyorum hem de diğer değerlerim seninkinden kötü olmasına rağmen

Windows 8.1 daha iyi onu kullanabilirsin.

Windows 8.1 idare eder sürüm,
Windows 7 hızlı olur ama USB 3,0 veya bası ses sürücülerini tanımaz.
8,1 işinizi görür bütçeniniz varsa RAM'ı 8 yapıp Windows 10 kullanabilirsiniz.

Çok oyun oynamıyorsanız sisteminizi ölmüş işletim sistemleri yerine hafif bir Linux dağıtımı ile değiştirmenizi tavsiye ederim.

Geri
Yukarı