Core 2 duo e7300 2.66 ghz işlemcimi değiştirmeli miyim ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

nedimcom

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Modelci
Merhaba arkadaşlar, geçelerde palit gtx 570 1280 mb 320 bit gddr5 ekran kartı almıştım, daha önce açtığım konularda sistem kapanma sorununu sizinde yardımlarınızla çözdüm. Size danışmak istediğim başka bir konu şu; mevcut anakart, işlemci ve ram üçlüsü ile devam mı etmeliyim? yoksa yeni anakart, işlemci ve ram üçlüsüne mi geçmeliyim? (Şu anki MSI anakartımda seri port bile var :) Sanki bu ekran kartı mevcut sistemime 3 beden fazla gibi görünüyor. İşlemci ve ram oyunlarda ne kadar etkilidir? Kulandığım monitor Sony tv hdmi girişli. Fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim.

En başta ekrankartını değiştir. Güç kaynağın nedir ?

Thermaltake xaser 3 kasa içinde 550 watt power var, ekran kartını yeni aldım, kötü bir seçim mi olmuş sizce?

Bence güncel ekrankartı alman daha mantıklı olurdu.

İkinci el aldım, kutusunda, tüm aparatları ilr, garantisi devam ediyor.

İkinci el ise gene idare eder. GTX750 Ti/Ti Boost gibi bir seviyede şuan o kart. Bu arada o sistemde illa değiştireceğim dersen parçaları bari şunlarla değiştir;

VATAN COMPUTER - INTEL - Pentium G3220 Soket 1150 3.0GHz 3MB Cache 22nm 158 TL
VATAN COMPUTER - ASUS - H81M-PLUS Intel H81 Soket 1150 DDR3 1600MHz SATA 3.0 USB 3.0 HDMI&DVI Anakart - Anakart 186 TL
VATAN COMPUTER - CORSAIR - 4GB XMS3 DDR3 1333MHz CL9 Tek Mod 97 TL

Toplam %30 indirim ile : 441 TL

Eğer istersen işlemciyi
VATAN COMPUTER - INTEL - Core i3 4130 Soket 1150 3.4GHz 3MB Cache 22nm 323 TL
seç. Ama soket 1150 olduğu için i7 4770K'ya kadar izin var. Yani bence şimdilik G3220 al daha sonra upgrade yaparsın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Teşekkürler SypeR, bütçe 300 tl gibiydi, 150 tl aşıcaz gibi görünüyor. Ben fazla oyun oynamam ama sistemim her oyunu full detaylarda açsın takıntısındayım. O yüzden önerin doğrultusunda hareket edicem. Bu arada amd takım daha hesaplı olmaz mı? yanlış bilmiyorsam oyunlarda daha iyi diyorlardı.

Bu ikinci el sitelerde satılan ürünlerden çok kazık yedim şimdiye kadar. Ürünleri sıfır almak mantıklı çünkü modifiye yapılmış mı bilmiyorsunuz. Tamir görmüş mü anlamak zor. Biraz daha düşürebiliriz aslında.

- - - Güncellendi - - -

Bu akşam vatan bilgisayardayım.

- - - Güncellendi - - -

Evet bugün nihayet parçalarımı aldım, Anakart : Asus M5A97 Rev. 1.02 İşlemci : Amd fx 8150 Ram: ocz 2x2 gb 1.8v pc3 10666 hepsini ikinci el aldım.

- - - Güncellendi - - -

Cevap veren, öneri sunan arkadaşlara teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı