Core 2 Duo E7500 overclock

Riqhtful

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Ankara
Daha fazla  
Bugün yine denemeler yapıyorum. 280 üzerine çıkamıyorum. Anakart'ın Vcore desteği yok ve bu yüzden fazla bir değere çıkaramıyorum. YouTube videolarında aynı Anakart'a sahip kişi 3.5 GHz yapabiliyor. DRAM Frequency'i düşürünce bilgisayar reset atıyor. Voltaj değerleri sahip, çarpanlar açık. X11 şeklinde duruyor. Stok soğutucu kullanıyorum, şu an zamana kadar çıkabildiğim değerle Prime95 testi yaptım. Sıcaklık 65'a kadar çıktı. Stabilite sorunu olmadı. Bundan sonraki aşamalarda nasıl yön izlemeliyim?

Sistem:
-Intel Core 2 Duo E7500 2.93 GHz (3.08 GHz)
-ASUS P5G41C-MLX
- 2x2 GB RAM 1333 MHz.

Şöyle BIOS'tan bir görüntü:

Dosya Ekleri

• Screenshot_20210315-145157.png
    Screenshot_20210315-145157.png
    1,6 MB · Görüntüleme: 36

Anakartlar farklı olsa da gireceğiniz değerler hemen hemen aynıdır VTT voltajı artırınız ona bağlı olarak frekansı artırın.

Anakartlar farklı olsa da gireceğiniz değerler hemen hemen aynıdır VTT voltajı artırınız ona bağlı olarak frekansı artırın.

VTT voltaj tam olarak nedir, tanımlayabilir misiniz? Bu arada DRAM frequency'i aşağı değere çekin diyorlardı ama bende direkt reset attı. Otomatik şeklinde bırakmalı mıyım?

Orada ki SB güney köprüsü voltajı NB kuzey köprüsü voltajı CPU frekansı zaten en yukarda bizim işimiz onunla, VTT ise RAM kontrolcü voltajı bu da performansı artıran birşey ama işlemci voltajı neden yok? Aİ tweaker yok mu bana detaylı ayarları göstermesi lazım.

Sanırsam, işlemci voltajı olmamasının sebebi anakart'ın böyle bir desteğinin olmamasından kaynaklanıyor. Ben hiçbir yerde CPU voltage diye bir yazı bulamadım.

Yeni konular

Geri
Yukarı