Çözüldü Core 2 duo E7600 ve GTX 560 sistem upgrade etme

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ama o işlemciye en az Z97 cipsetli bir anakart lazım o yüzden o işlemciyi seçmedim. Ve anakart olarak Asus kalitesinden vazgeçme. Benim şu an anakartım, tabletim ve telefonum Asus. Ve müşteri hizmetleri olsun kalitesi olsun süper. Bence anakartı Asus al.
Asus ve MSI den vaz geçmem ama ilk numara Asus' tur benim için. Çünkü hemşerim tavsiye etmişse en doğrusu benim için odur. :)

Şuanki sistemim:
  • İşletim Sistemi Microsoft Windows 8 Professional
  • DirectX DirectX 11.1
  • Intel Core 2 Duo E7600
  • Asus P5KPL SE
  • 3 GB RAM
  • NVIDIA GeForce GTX 560 (1 GB)
  • Monitör LG E2240 (Analog) [22" LCD] (002TPVH0W535)
  • Disk Sürücüsü SAMSUNG HD322HJ ATA Device (320 GB, 7200 RPM, SATA-II)
  • Disk Sürücüsü ST2000DL004 HD204UI ATA Device (2000 GB, 5400 RPM, SATA-II)
  • DVD-RW
  • PSU: 500 watt High P0wer

yerine almayı düşündüğüm parçalar:

Anakart: MSI H81M-P33. 132 TL
CPU:Intel Pentium G3258. 193 TL
Kingston 4GB Hyperx Genesis DDR3 1600MHz CL9 PC Ram. 139 TL
464 lira tutuyor. (bütçe 500 TL). Kasım ayı sistem tavsiyesini referans aldım. Sayın @Recep Baltaş sizin fikrinizi öğrenmek istiyorum. Parça ve performans uyumu olarak ilk sistemi ve son oluşturmak istediğim sistem hakkında tavsiyeleriniz yada eksik gördüğünüz yönleri belirtirseniz sevinirim.

Sistemimi AMD olarak çevirmek istesem en uygun anakart + işlemci + bellek kombinasyonu nasıl olur sizce?
Ekran kartım değiştirmeyi düşünmüyorum.

AMD işlemcimde ekran kartına gerek yok.

Şuan ki sistemim Farcry 4' ü kaldırmadı :(

sistemim:
  • İşletim Sistemi Microsoft Windows 8 Professional
  • DirectX DirectX 11.1
  • Intel Core 2 Duo E7600
  • Asus P5KPL SE
  • 3 GB RAM
  • NVIDIA GeForce GTX 560 (1 GB)
  • Monitör LG E2240 (Analog) [22" LCD] (002TPVH0W535)
  • Disk Sürücüsü SAMSUNG HD322HJ ATA Device (320 GB, 7200 RPM, SATA-II)
  • Disk Sürücüsü ST2000DL004 HD204UI ATA Device (2000 GB, 5400 RPM, SATA-II)
  • DVD-RW
  • PSU: 500 watt High P0wer
Oyunları kaldıracak bir de AMD sistemde tavsiye ederseniz bir karar verebilirim. Kafamdaki kuşkuyla defalarca vatana girip çıkıyorum. Hala bir modül bile alamadım. Değerli fikirlerinize çok değer veriyorum. Ne olursa olsun yanlış veya doğru fikirlerinizi, eleştirilerinizi beyan etmekten çekinmeyin.

Son düzenleyen: Moderatör:
500 TL'ye Pentium G3258 sistem gayet uygun. Dilerseniz anakartı ASUS yapıp overclock bile yapabilirsiniz stok soğutucu ile. Ayrıca FarCry 4'ün son güncellemesini yüklemiş miydiniz? Çift çekirdekli işlemcilerde siyah ekran veriyordu oyun. Dilerseniz bu fiyata AMD karşılığı bir sistem toplayabilirim ama G3258 tavsiye ederim Intel olarak.

500 TL'ye Pentium G3258 sistem gayet uygun. Dilerseniz anakartı ASUS yapıp overclock bile yapabilirsiniz stok soğutucu ile. Ayrıca FarCry 4'ün son güncellemesini yüklemiş miydiniz? Çift çekirdekli işlemcilerde siyah ekran veriyordu oyun. Dilerseniz bu fiyata AMD karşılığı bir sistem toplayabilirim ama G3258 tavsiye ederim Intel olarak.

Bencede Pentium G3258' li sistem makul geliyor. Ama hani diyorum sistem baştan aşağı yenilenecek, bir AMD tecrübemde olsun diyorum. AMD anakartları bir süredir araştırıyorum. Bir üst seviye işlemciye nasıl güncellerim diye düşünmüyorum değil. İntel sistemde İ7 işlemciye rahat rahat güncelleyebilirken, AMD kanadında dumura uğradım. Zahmet olabilir ama sizce güncellenebilir AMD sistemi sizce nasıl toplamalıyım?

Ekran kartı işlemcide olmasına gerek görmüyorum ama galiba AMD yeni nesil işlemcilerinde APU kullanıyor. Anlamadım gitti. :)

Rehberdeki videoları konuları durmadan okuyorum arada telden girip bakıyorum çözemedim AMD yi. Hani pişman mı olurum?

bir sistem tavsiyesinden makul gelen sistem:
anakart: Gigabyte F2A88XM-D3H Amd A88X 2133MHz 220 TL

işlemci:Amd A6-6400K 3.9GHz Soket FM2 140TL

ram : Kingston 4GB Hyperx Genesis DDR3 1600MHz CL9 PC Ram. 139 TL

Son düzenleme:
İşlemci sitelerinde videolarda yabancı sitelerde araştırma yaptım. İntelin g3258 işlemcisi çoğu AMD işlemcilere galip geldiği hatta çok çekirdekli AMD işlemcilerden bazı yüksek bazı eşit hatta bazılarında ilerde performas aldığını gördüm. Zaten Technopat editörün önerisi. :)

Anakart: MSI H81M-P33. 132 TL
CPU:Intel Pentium G3258. 193 TL
Kingston 4GB Hyperx Genesis DDR3 1600MHz CL9 PC Ram. 139 TL anakart ve modüllerini almaya karar verdim.
Konu kilitlenebilir.
Sistemi topladığım zaman sistemi görsel olarak yeni bir konuda alındı diye belirtirim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı