Core 2 Duo sistem upgrade

believingheart

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar şu anda bilgisayarımı kullanamıyorum ya sistem açılırken ya da açıldıktan 1-2 dk sonra donup kalıyor. Sanırım şunu da belirtmem gerek bu donma sonucu mavi ekran almıyorum. Bu hatadan önce de Adobe Flash Player'ı kullanamıyordum yani acılıyordu fakat 10 saniye sonra hata verip kapanıyordu. Ulaşabildiğim kadar sistem özelliklerim;

• -İntel Duo
  • -Gigabyte DDR2 GA-P31-ES3G
  • -Asus Nividia EN7200GS/HTD/126M (512 MB)
  • -Kingston 26B DDR2 800M GL6 2GB Ram
  • -Kingston Hyperx DDR2 1GB Ram
  • -Boost 300W Güç Kaynağı
  • -Western Digital 250 GB Harddisk

Bundan 6-7 ay önce 3 yıl önce topladığım bilgisayar sorun çıkartmaya başladı ben de kasayı alıp bana en yakındaki bilgisayarcıya gittim ve bilgisayara ikinci el ekran kartı, RAM ve harddisk taktırdım. Bu taktırdığım parçalar tekrar sıkıntı çıkarttı ve bana 1 yıl garanti verdiklerinden dolayı yine aynı bilgisayarcının kapısını çaldım bana bu malum ekran kartını ve Kingston Hyperx'i takıp yolladılar. Uzun lafın kısası bu parçalar benim tercih ettiğim parçalar değil ve tahmin edebileceğiniz gibi işimi görmüyor. Kasa toplamayı planlıyorum ama almışken sağlam bir şey almayı 3.500 civarı bütçe harcamayı planlıyorum ve bunun için de biraz beklemem gerek. Sonuç olarak bu sistemi 5 ay kadar en ucuz fiyatla işime yarar hale getirmek istiyorum sistemden en onemli beklentim LoL'ü orta ayalarda 80 fps civarı oynayabilmek. Yaşadığım soruna ve sisteme bakılacak olursa şu anda tam olarak ne yapmalıyım?

Ekran kartı, işlemci ve anakart'ı yükseltirseniz iyi olacaktır ama anakartı yükseltirseniz ram'ler uyumlu olmayabilir önerim biraz daha bekleyip daha iyi bir sistem toplamak.

3500 TL civarına çeşitli ticaret sitelerinden çok iyi bilgisayarlar satın alabilirsiniz ki o tarz bir cihaz ortalama LoL de en yüksek ayarlarda 300-400 fps arası değerler vermekte.

Öncelikle merhaba, upgrade yazmışsınız fakat upgrade var olanı yükseltmek anlamına geliyor. Direk 3500Tl sistem tavsiyesi isteseydiniz daha mantıklı olurdu. BURAYA bi göz atabilirsiniz.

Aynı sorunu bende yaşamıştım. Suanda hdd'yi değiştirip athlon 2 x2 250 sistemime 8gb ddr3 ram attım. Sorunun kaynağı hdd de olabilir büyük ihtimalle. Alışveriş sitelerinde 137 tl ye ssd var 120 gb f/p ürünü. Seni 5 ay götürecektir. Ama ddr2 ram'in lol'e ne kadar dayanabilir bilemem. Bence lol oynamayı düşünüyorsan bu sisteme en az 4gb ram lazım.

Sisteminizin bu haliyle lol oyununu rahat oynatması gerekir. Belki yazılımsal bir problem vardır. Komple formatlayıp temiz bir sistem kurmayı denediniz mi ? Bir de sistemde voltaj kaynaklı bir sıkıntı olabilir.

Bu sistemi tavsiye ederim.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2016-03-16-10-46-16.png
    Screenshot_2016-03-16-10-46-16.png
    31,3 KB · Görüntüleme: 290
Sisteminizin bu haliyle lol oyununu rahat oynatması gerekir. Belki yazılımsal bir problem vardır. Komple formatlayıp temiz bir sistem kurmayı denediniz mi ? Bir de sistemde voltaj kaynaklı bir sıkıntı olabilir.
Evet sistem daha yeni atıldı, lolü en kötü ayarlarda dahi geçerli fpsle oynuyamıyorum oysa 1 ay once 4 gb ram 1gb ekran kartı vardı ve gayet rahat oynuyabiliyordum.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı