Core 2 Duo E8200 sisteme ekran kartı önerisi

Kuraiseba

Hectopat
Daha fazla  
Selam arkadaşlar, ben yaklaşık 8 yıla yakın aynı bilgisayarı kullanıyorum. Hiçbir şekilde bilgisayarın herhangi bir parçasını değiştirmedim ama son 2 yıldır bilgisayar doğal olarak oyunların çoğunu açamıyor. Genelde verdiği hatalar ekran kartından dolayı oluyor. Şuanda bilgisayarı tamamen yenileme gibi bir şansım yok en az 2 yıl içerisinde yenileyebilirim. Resimde gördüğünüz sisteme uygun 400-500 liraya veya daha aşağısına (benim için fiyatın bir önemi yok sorun çıkarmadan işlemciyle uyumlu bir şekilde CS:GO, DOTA 2, LOL gibi düşük grafikli oyunları açsın yeter) bir ekran kartı önerir misiniz? Teşekkürler şimdiden.

Galiba benim ekran kartım anakart olarak kullanılıyor arkadaşlarıma falan resmini attığımda öyle demişlerdi. Gerekliyse yeni anakart da alabilirim.

Ekran Alıntısı.PNG
1.PNG

Selam arkadaşlar, ben yaklaşık 8 yıla yakın aynı bilgisayarı kullanıyorum. Hiçbir şekilde bilgisayarın herhangi bir parçasını değiştirmedim ama son 2 yıldır bilgisayar doğal olarak oyunların çoğunu açamıyor. Genelde verdiği hatalar ekran kartından dolayı oluyor. Şuanda bilgisayarı tamamen yenileme gibi bir şansım yok en az 2 yıl içerisinde yenileyebilirim. Resimde gördüğünüz sisteme uygun 400-500 liraya veya daha aşağısına (benim için fiyatın bir önemi yok sorun çıkarmadan işlemciyle uyumlu bir şekilde CS:GO, DOTA 2, LOL gibi düşük grafikli oyunları açsın yeter) bir ekran kartı önerir misiniz? Teşekkürler şimdiden.

Galiba benim ekran kartım anakart olarak kullanılıyor arkadaşlarıma falan resmini attığımda öyle demişlerdi. Gerekliyse yeni anakart da alabilirim.

Ekran Alıntısı.PNG
1.PNG
Ek olarak anakart'ın markası MSI G31M imiş.Güç kaynağı 350W.Yardım edin...

R7 240-250 kartlarını tercih edebilirsin. Temiz, ucuza sıfır veya ikinci el bulabilirsen GTX 750 Ti modelini tercih edebilirsin.

750Ti daha hızlıdır ancak işlemci darboğaz yapacağı için o kadar yukarı çıkmana gerek yok.
Belleğin de az olması sebebiyle tüm sistemi yenilemeni öneririm. Core 2 Duo bir bilgisayara yatırım yapmak hem zor hem de zahmetli olur.

Bu bilgisayar üzerinden gideceksen 400-500 TL'ye sadece ekran kartı değil işlemci de almalısın. Q6600 GittiGidiyor'da 80TL'ye bulunabilir. Arta kalan 420TL'ye de 2. El bir güç kaynağı ile ekran kartı alabilirsin.
Q6600 Quad Core 8 Mb 2.4 Ghz 1066 Mhz Lga 775 Işlemci GittiGidiyor'da 271607130
Be quiet! System Power 8 - 500W - Sıfır ve Kargo dahil - Güç Kaynağı ve Tüm Masaüstü Bilgisayar Parçaları sahibinden.com'da - 436187540
ATİ RADEON HD5870 SORUNSUZ EKRAN KARTI 225 TL - Sapphire Ekran Kartı İlanları sahibinden.com'da - 416412234

HD 5870 eski nesildir fakat GTX 750ti a yakındır ve daha ucuzdur.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı