Çözüldü Core 2 Duo E8400 sisteme ekran kartı ve RAM önerisi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

İskorpitx1

Decapat
Merhabalar, şu an kullandığım sistemi geliştirmek istiyorum. Sadece ekran kartı ve RAM alacağım. Donanımdan çok anlamadığım için buraya yazmakta bulunmaktayım. Sistem özelliklerimi atacağım, istediğim ekran kartının modelini uyumlu mu söyler misiniz? Öneride de bulunabilirsiniz. (2 GB olsun ekran kartı).

Bilgisayar özelliklerim:
  • İşlemci: Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU E8400 @ 3.00GHz
  • Anakart: P31-DS3l, Gigabyte
  • Bu sisteme uyan 4 GB RAM ve ekran kartı önerebilir misiniz?
  • İstediğim ekran kartı: MSI R7 240 DDR3

Bu sisteme hic para yatirmayin. 1000TL civarina geldiginde Ryzen islemci, anakart ve RAM alip bir sureligine idare edin. Bende E7400 tabanli bir sisteme sahibim ve sonunda aklim basima geldi.

Elindeki işlemci için maksimum ekran kartı modeli R7 250'dir ki elindeki modelden buna geçmen mantıksız. Anakartın eski ve DDR2 maksimum 4 GB RAM destekliyor. İki seçeneğin var. Ya bu sistemi satıp yeni bir sistem alacaksın ya da ucuza ikinci el E5450 işlemci ve yanına RX 460 alıp biraz daha devam edeceksin. Ama dediğim gibi bu sisteme yatırım yapma.

Bütçem biraz kısıtlı, yaza kadar beni idare etse yeter. Yazın 3500TL gibi bir fiyata toplayacağım. Şu anlık okulum için lazım.Benim işletim sistemine R7 240 uyar mı?
R7240 ile Gta5(30-40FPS) CSGO İse 150FPS civarlarında oynayabilirsin ama diğer kişilerin dediği gibi yatırım yapmanın bir mantığı yok ama illa lazım dersen R7 240 tercih edebilirsin.

Kardeşim imzamdaki anakart, işlemci ve RAM'i 910TL ye sıfır olarak almıştım. Yine bu şekilde sende alabilirsin. Ayrıca ekran kartımı ise ikinci el tertemiz 450TL'ye almıştım.

Elindeki işlemci için maksimum ekran kartı modeli R7 250'dir ki elindeki modelden buna geçmen mantıksız. Anakartın eski ve DDR2 maksimum 4 GB RAM destekliyor. İki seçeneğin var. Ya bu sistemi satıp yeni bir sistem alacaksın ya da ucuza ikinci el E5450 işlemci ve yanına RX 460 alıp biraz daha devam edeceksin. Ama dediğim gibi bu sisteme yatırım yapma.
E5450 işlemci benim anakarta uyar mı? Zaten 4 GB RAM alacağım. MSI R7 240 DDR3 uyar mı diye de merak ettim. 4 GB RAM 2 GB ekran kartı olarak kullanacaktım.

Merhabalar, şu an kullandığım sistemi geliştirmek istiyorum. Sadece ekran kartı ve RAM alacağım. Donanımdan çok anlamadığım için buraya yazmakta bulunmaktayım. Sistem özelliklerimi atacağım, istediğim ekran kartının modelini uyumlu mu söyler misiniz? Öneride de bulunabilirsiniz. (2 GB olsun ekran kartı).

Bilgisayar özelliklerim:
  • İşlemci: Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU E8400 @ 3.00GHz
  • Anakart: P31-DS3l, Gigabyte
  • Bu sisteme uyan 4 GB RAM ve ekran kartı önerebilir misiniz?
  • İstediğim ekran kartı: MSI R7 240 DDR3
Şahsen ben GT1030 kullanıyorum ve oyunlar gayet akıcı tavsiye ederim ama 2. El almaya dikkat edin sıfırı fiyatını haketmiyor çünkü.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı