Core 2 Duo ve Core 2 Quad'ın rakibi işlemciler

ogingsan

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar AMD'nin Core 2 Duo ve Core 2 Quad'a karşısına sürdüğü işlemci hangisi?

İnternet'ten araştırmalara göre sanırım AMD Phenom ama karmaşık, Phenom 1 var 3 ve 4 çekirdekli versiyon bir de Phenom 2 var.

Phenom 1= Core 2 Duo'nun rakibi mi?
Phenom 2= Core 2 Quad?

Hocam, Athlon 2 işlemciler vardı. Çift çekirdekli. Bende 6000 serisi olanı vardı. Phenom serisi X4 ve Athlon 2 X4 olanlar 4 çekirdekli.

Phenom x4 II 940 muhtamelen, cpubenchmark sitelerinde single core ve cross platform puanlarına bakabilirsin. Pek fazla üzerine düşünmeye gerek yok, i3 2100 - Q9550 ||| Phenom x4 II 950 - Q9650
Q6600 - Phenom x4 II 940, (940 biraz daha iyi tabii ki.)

Core 2 duo rakibi muhtamelen athlon II 250/265/275 E8200-8400 VS.

Hocam, Athlon 2 işlemciler vardı. Çift çekirdekli. Bende 6000 serisi olanı vardı. Phenom serisi X4 ve Athlon 2 X4 olanlar 4 çekirdekli.

Neden Athlon 1 ve 2 var? Intel tarafında sadece Intel Core 2 var AMD neden böyle bir şey yapmış Intel tarafında Core 2 serisinde Duo'lar çift çekirdek Quad'lar 4 çekirdek ama AMD'de iki Athlon var ve 2, 3, 4 çekirdek versiyonları var çok karmaşık.
Phenom X4 II 940 muhtamelen, cpubenchmark sitelerinde Single Core ve cross platform puanlarına bakabilirsin. Pek fazla üzerine düşünmeye gerek yok, i3 2100 - Q9550 ||| Phenom X4 II 950 - Q9650.
Q6600 - Phenom X4 II 940, (940 biraz daha iyi tabii ki.)

Core 2 Duo rakibi muhtamelen Athlon II 250/265/275 E8200-8400 VS.

Yani Athlon II 250/265/275 Core 2 Duo rakibi diğerleri Quad?

Peki Phenom 1 ne oluyor?

Neden Athlon 1 ve 2 var? Intel tarafında sadece Intel Core 2 var AMD neden böyle bir şey yapmış Intel tarafında Core 2 serisinde Duo'lar çift çekirdek Quad'lar 4 çekirdek ama AMD'de iki Athlon var ve 2, 3, 4 çekirdek versiyonları var çok karmaşık.
Athlon II (II yani 2) yanına II koyulan amd işlemcileri daha sonradan çıkmış örn athlon II olmayan Direkt athlon işlemcilerden daha güçlü. Aynı şekilde Phenom II olmayan Phenom X4 işlemciler Phenom X4 II işlemcilerden daha güçsüz ve daha önce çıkmış işlemcilerdir.

AMD politikası biraz farklı. Ryzen gelene kadar Intel ile baş edemedi. Phenom 3 ve 6 çekirdekli bile çıkardı.

Athlon II (ıı yani 2) yanına II koyulan AMD işlemcileri daha sonradan çıkmış örneğin Athlon II olmayan direkt Athlon işlemcilerden daha güçlü. Aynı şekilde Phenom II olmayan Phenom X4 işlemciler Phenom X4 II işlemcilerden daha güçsüz ve daha önce çıkmış işlemcilerdir.

Hocam Phenom 2'nin sonradan çıktığını biliyorum ama hangisi Core 2 Duo hangisi Core 2 Quad'ın rakibi ayırtmak zor bunu nasıl ayırtabilirim bunu diyorum.

Hocam Phenom 2'nin sonradan çıktığını biliyorum ama hangisi Core 2 Duo hangisi Core 2 Quad'ın rakibi ayırtmak zor bunu nasıl ayırtabilirim bunu diyorum.
Neden "ayırtma" zorunluluğu hissediyorsunuz anlamadım. Yukarıda hangisi hangisine denk yazdım. Dediğim gibi benchmark siteleri ne güne duruyor karşılaştırma yapıp tek çekirdek ve çoklu çekirdek performanslarına tek arama ile bakabiliyorsunuz. PassMark Software - CPU Benchmarks

Geri
Yukarı