Core 2 Duo E8400 vs Core 2 Quad Q9550

Q9XXX serisi ülkemizde ve genel olarak pahalı satılan işlemciler Xeon E5450 de alabilirsin aynı hatta daha iyi performans bile verdiği oluyor yaklaşık Q9650'ye yakın bir performansı var bu Xeon'un. Genel oyunlar için darboğaz yaşarsın yalnız en çokta GTA V üzerinde işlemci yüzünden 45,50 FPS üstü alman çok zor oluyor, Fifa oynarken de drop yaşayabilirsin. (O.C yapsan bile pek faydası olmaz sonuçta 10 yıllık işlemciler ve 45nm artık yetmiyor.)

Konuya cevap bu paragrafta. Fakat bu paragraftaki bazı katılmadığım noktalar var. Yanlış anlaşılma olmasın savunduğum bir şey yok sadece E8400, günlük kullanım için yeterli bir işlemcidir. Bunu demek istiyorum yanlış bilgi vermeyin. Şayet LoL gibi oyunları ve daha nice giriş seviye oyunları oynatmaya müsait bir işlemcidir. Yıllardır E7200 kullanan biri olarak söylüyorum bunları. Günümüz oyunları için elbette yetersiz fakat herkes oyun oynamıyor. İnternette dolaşma, ofis programlarını kullanma, video izleme gibi günlük işler için vazifesini yapabilen bir işlemcidir (y)
Bir ara E8500 kullanmıştım ve videolar izlerken, internette takılırken kasmalar yapabiliyordu. LoL oynamadığım için o oyundaki performansı bilemeyeceğim. Fakat elbette ufak tefek oyunlar için yetebilen bir işlemci olabilir. Aslında o yazımdaki günlük kullanım için yetersiz cümlesini genele vurmamıştım fakat biraz aşırıya kaçmış anladığım kadarıyla. Düzeltiyorum:)
4 GB RAM + 350W AOpen PSU.
PSU çok iyi olmadığı için E serisi bir işlemciye yönelteceğim sizi. E5450 çok iyi bir seçim olur. Fakat size tavsiyem sıkıntı yaşamamak için RAM'i de en az 8GB yapmanız.
Tahmini Teslimat Zamanı

Son düzenleme:
Bir ara E8500 kullanmıştım ve videolar izlerken, internette takılırken kasmalar yapabiliyordu. LoL oynamadığım için o oyundaki performansı bilemeyeceğim. Fakat elbette ufak tefek oyunlar için yetebilen bir işlemci olabilir. Aslında o yazımdaki günlük kullanım için yetersiz cümlesini genele vurmamıştım fakat biraz aşırıya kaçmış anladığım kadarıyla. Düzeltiyorum:)

PSU çok iyi olmadığı için E serisi bir işlemciye yönelteceğim sizi. E5450 çok iyi bir seçim olur. Fakat size tavsiyem sıkıntı yaşamamak için RAM'i de en az 8GB yapmanız.
Tahmini Teslimat Zamanı
Oynadığım oyun sadece CS:GO.
GT 1030 ile önerdiğin işlemci iyi çalışır mı ? darboğaz yaşar mıyım ?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı