Core 2 Duo vs Core 2 Quad

Sıfır mı ikinci el mi?

2.el olursa daha uygun fiyat olur sanırım ama uygun 0 varsa da olur. Zaten geçici kullanacağım dediğim gibi.
Ama fiyat açısından 2.el daha iyi olur sanki. Nasıl bir şey derseniz de CS:GO LoL'de falan 60 FPS ya da 50FPS sabit alsam olur.

Son düzenleme:
2.el olursa daha uygun fiyat olur sanırım ama uygun 0 varsa da olur. Zaten geçici kullanacağım dediğim gibi.
Ama fiyat açısından 2.el daha iyi olur sanki. Nasıl bir şey derseniz de CS:GO LoL'de falan 60 FPS ya da 50FPS sabit alsam olur.

İkinci el GTX 750 Ti
Sıfır GT 1030 GDDR5 veya 730 veya 710 bile iş görecektir.
Ama hocam benim önerim 1030 veya 730 veya 710 olacaktır zira zaten 1030 750 Ti performansına sahip. Bir de 1030 veya 730 veya 710 almanız güç tüketimi olarak da daha iyi olacaktır 750 Ti'dan bu önemli çünkü güç kaynağınız 300W.

Kısaca özetleyeyim, 730 veya 710 veya 1030 alın sıfır. RAM 2 GB LoL için yeterli olur. CS:GO'nun minimum sistem gereksinimlerinde de 2 GB yazıyor ama denemek lazım. Sonra keyfinize bakın.

GT 1030 ve 710 ve 730'un linkleri:

1030: Ekran Kartı - Ekran Kartı Modelleri - n11.com

730: MSI GeForce GT 730 N730-2GD3V2 DDR3 DX12 - incehesap.com

710:Zotac Geforce Gt 710 1gb Ddr3 Pcıe X 1 , Dvı, Hdmı, Vga, - n11.com

Şu an ki işlemciniz nedir bu arada?

İkinci el GTX 750 Ti.
Sıfır GT 1030 GDDR5 veya 730 veya 710 bile iş görecektir.
Ama hocam benim önerim 1030 veya 730 veya 710 olacaktır zira zaten 1030 750 Ti performansına sahip. Bir de 1030 veya 730 veya 710 almanız güç tüketimi olarak da daha iyi olacaktır 750 Ti'dan bu önemli çünkü güç kaynağınız 300W.

Kısaca özetleyeyim, 730 veya 710 veya 1030 alın sıfır. RAM 2 GB LoL için yeterli olur. CS:GO'nun minimum sistem gereksinimlerinde de 2 GB yazıyor ama denemek lazım. Sonra keyfinize bakın.

GT 1030 ve 710 ve 730'un linkleri:

1030: Ekran Kartı - Ekran Kartı Modelleri - n11.com

730: MSI GeForce GT 730 N730-2GD3V2 DDR3 DX12 - incehesap.com

710:Zotac Geforce Gt 710 1gb Ddr3 Pcıe X 1 , Dvı, Hdmı, Vga, - n11.com

Şu an ki işlemciniz nedir bu arada?

Şu anki islemcim Pentium 4 3.06GHz şu prescott olan işlemcilerden ama yerine Core 2 Quad Q8300 koyacağım.
Hocam bir de şu AMD'nin HD ekran kartları nasıldır. Bulasma ya da gösterdiklerim daha iyi dersen yazdiklarinzdan seçeceğim.

Son düzenleme:
Şu anki islemcim Pentium 4 3.06GHz şu prescott olan işlemcilerden ama yerine Core 2 Quad Q8300 koyacağım.
Hocam bir de şu AMD'nin HD ekran kartları nasıldır. Bulasma ya da gösterdiklerim daha iyi dersen yazdiklarinzdan seçeceğim.

Hocam maalesef AMD ekran kartları hakkında fikrim yok ama yüksek ihtimalle ucuza alacağınız HD ekran kartlarından daha iyi attıklarım. Pentium 4 çok düşükmüş en en en az Core 2 Duo alın. Q8300'da güzel bir seçim. Termal macun sürmeyi unutmayın ;) Hayırlı olsun hadi eyvallah :D

Quad işlemciler sanırım Xeon'lara göre biraz daha pahalı. Eğer güvenilir bir yerden modlu Xeon bulursanız kaçırmayın. Anakartı kesmekle de uğraşmazsınız. Tek işlemi 1 dakikalık BIOS güncellemesi o kadar.

Quad işlemciler sanırım Xeon'lara göre biraz daha pahalı. Eğer güvenilir bir yerden modlu Xeon bulursanız kaçırmayın. Anakartı kesmekle de uğraşmazsınız. Tek işlemi 1 dakikalık BIOS güncellemesi o kadar.
Xeon düşündüm ama anakartı modlamak falan gerekiyor dediler nasıl olucağını bilmiyorum o işlemlerin yani zor mu kolay mı.Bildigime göre xeon lar daha performanslıydı sanırsam.

Hocam sıkıntı ise arkadaşın sistemi sadece eylül'e kadar kullanacağı ve güç kaynağının 300W olması :(
Eğer güç kaynağı daha yüksek değerli ve sistem uzun süre kullanılacak olsaydı bence de modlu Xeon veya Core 2 Quad.

Xeon düşündüm ama anakartı modlamak falan gerekiyor dediler nasıl olucağını bilmiyorum o işlemlerin yani zor mu kolay mı.Bildigime göre xeon lar daha performanslıydı sanırsam.
Şimdi modsuz Xeon alırsanız Anakart'tan bir kısmı kesmek zorundasınız. Şahsen ben alırken kendimi pek güvenemedim. O yüzden modlu Xeon aldım. Eğer modlu Xeon alırsanız İşlemci'de ekstradan bir yer daha açılmış oluyor. Bu yüzden de alıp direk Anakart'a takıyorsunuz. Eğer modlu Xeon alacaksanız güvenilir bir yerden almaya dikkat edin.

Hocam sıkıntı ise arkadaşın sistemi sadece eylül'e kadar kullanacağı ve güç kaynağının 300W olması :(
Eğer güç kaynağı daha yüksek değerli ve sistem uzun süre kullanılacak olsaydı bence de modlu Xeon veya Core 2 Quad.
Yeniden okuyunca gördüm de sadece Eylül'e kadar oynayacaksa fazla uğraşmaya değmez. Ekran kartı da çok iyi değil. Hiç olmazsa orta halli bir İşlemci alıp Eylül'e kadar kullanır. Eylül'e kadar kullanacaksanız fazla masraf yapmak akıl kârı değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı