Core 2 Duo Sisteme GTX 1050 Takmak

Hasan aytaç

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, benim 10 yıllık bir masaustu bilgisayarım var. Crossfire oyununda 800x600 çözünürlükle en dusuk ayarlarda bile sis atılan yere gelince kasılıyor oyun, öyle bir PC.
İşlemcisi de Core 2 Duo 2.6GHz modelini bilmiyorum. Ben bu PC'ye takmak için bugun malum alışveriş festivalinden 290 TL'ye MSI GTX 1050 aldım (sınırlı sayıda açılan ücretli kuponla bu fiyata geldi) şimdi size sorum; kaldırır mı, darboğaz olur mu? Ya da takmaya değer mi? Bu oyunu Full HD yüksek ayarlarda açtığımda takılma kasma yaşar mıyım? Ya da HD, düşük ayarlarda? Amacım bu sistemle son çıkan oyunu yuksek ayarlarda oynamak degil. Benim merak ettigim ekran kartının rahatlıkla kaldıracağı bir oyunda diğer parçaların eski oluşundan kaynaklı bir kasma yaşar mıyım? Şimdiden teşekkürler.
RAM 4 GB.

Son düzenleyen: Moderatör:
290 TL'ye GTX 1050 almissin dert ettigin seye bak... :) Tak gitsin dostum, islemcinin eski olusundan kaynakli takilmalar yasarsin ama cok dert edilecek seviyede olacagini sanmam.

Eger en yeni AAA oyunlari oynamayacaksan, cok rahatsiz etmez. Forumda Core 2 Duo ile GTX 770 kullanan bir arkadas vardi, cok rahat ettigini ve hicbir sıkıntı yasamadigini soylemisti...

Ceza yeni bittigi icin simdi yaziyorum kusura bakmayın!
Anakart modelin nedir? Quad Core desteği mevcutsa düzeltebiliriz sistemini.
Anakartım ECS G31T-M9 ben core 2 duo E8400 takıp 3.6ya overclock edip kullanmayı düşünüyorum sizin öneriniz nedir?

Şuanki önceliğim uygun fiyat hiç bütçem yok ama 1 yıl içinde güzel bir sistem toplayıp bu kartı ona takacam. Şimdilik beni idare edecek uygun fiyatlı eklemeler önerirseniz memnun olurum. Amacım tam performansında kullanmak değil şimdilik.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı