Core 2 Duo ve 9400 GT Sistem Nasıldır?

Seroldu

Hectopat
Selam Bilgisayarım o kadar kötü ki herhangi bir oyun oynamak istesem en fazla 30 FPS alabiliyorum.

Buyrun sistem ozelliklerim;
Windows 7 64 Bit
İşlemci: Intel Core 2 Duo CPU E8400 3.00GHz 2 GB RAM
Ekran kartı: NVIDIA GeForce 9400 GT

Sizce o kadar kötü mü?

Değil. Sadece ekran kartını bir üst model 9500GT yapsan o 30FPS aldığın oyunlardan 60FPS alabilirsin tabi grafik ayarlarını da ayarlayarak. Düşük sistemli oyunları çok rahat kaldırır online olarak ise LOL, Metin2, Knight çok rahat yani 2014 öncesi çoğu oyunu oynatır. Sadece RAM 4GB olsun 2GB kurtarmıyor.

Bu dediklerimi 34-40TL ile yaparsın. Biraz daha ekleyebilirsen;

HD5570 + Q8400 işlemci ile güncel oyunları düşük ayarlarda oynayabilirsin.

Değil. Sadece ekran kartını bir üst model 9500GT yapsan o 30FPS aldığın oyunlardan 60FPS alabilirsin tabi grafik ayarlarını da ayarlayarak. Düşük sistemli oyunları çok rahat kaldırır online olarak ise LOL, Metin2, Knight çok rahat yani 2014 öncesi çoğu oyunu oynatır. Sadece RAM 4GB olsun 2GB kurtarmıyor.
Sağol Yakında Upgrade ederim kardeşim :)

Bak eskiden 9800GT ve HD4850 öneriyordum ama sakın bunları alma. DX11 desteklemiyorlar çok sıkıntı çıkardılar bana Pubg Lite gibi oyunları yazılımsal olarak desteklemediği için açmıyorlar.

En düşük HD5570 bak buradan başla 5 ile başlasın yani. Alabilirsen GTX750 falan daha iyi olur.
RAM zaten ucuz 15-20TL tak bir tane daha 4GB olsun mis.

Bak eskiden 9800GT ve HD4850 öneriyordum ama sakın bunları alma. DX11 desteklemiyorlar çok sıkıntı çıkardılar bana Pubg Lite gibi oyunları yazılımsal olarak desteklemediği için açmıyorlar.

En düşük HD5570 bak buradan başla 5 ile başlasın yani. Alabilirsen GTX750 falan daha iyi olur.
RAM zaten ucuz 15-20TL tak bir tane daha 4GB olsun mis.
Zaten öyle yeni çıkan oyunlara ihtiyacım yok lol cs kaldırsa yeter zaten bide aşırı drop giriyordu bi aralar sonra geçti en yakın zamanda upgrade edeceğim

Yıllarca hesap makinasından bir tık iyi sistemlerle devam ettik yola, cehalet mutluluktu sorun olmuyordu. Sende bu şekilde devam edecek sonra kendi ayakların üzerinde sağlam şekilde durunca içine sinen bir şeye sahip olacaksın. Şükürcülük sevdiğim bir felsefe değildir hiçbir zaman da olmayacak ama elindekinin kıymetini bilmek başka bir şey. Umarım en iyileri nasip olur abicim.

Yıllarca hesap makinasından bir tık iyi sistemlerle devam ettik yola, cehalet mutluluktu sorun olmuyordu. Sende bu şekilde devam edecek sonra kendi ayakların üzerinde sağlam şekilde durunca içine sinen bir şeye sahip olacaksın. Şükürcülük sevdiğim bir felsefe değildir hiçbir zaman da olmayacak ama elindekinin kıymetini bilmek başka bir şey. Umarım en iyileri nasip olur abicim.
Sağol Umarım Bir gün iyi bir Sistemim olur

RAM kesinlikle 4 GB olmalı. Ekran kartını R7 240 ile değiştir. Söylediğin oyunlarda 60 FPS üzeri alırsın. Monitörünün HD olduğunu varsayıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı