Core 2 Quad Q6600 ile MSI P4M900M2 anakart uyumlu mu?

TheMurderK

Hectopat
Daha fazla  
Işlemcim Core 2 Quad Q6600, alacağım anakart MSI P4M900M2. Bu ikisi birbirine uygun mu? Performansı nasıl olur? Anakartı alacağım herhangi bir siteden, satıcıya sordum işlemcime uygun mu diye, satıcı uygun değil dedi. Nasıl uygun olmuyor? İşlemcim 775pin, anakartım da 775pin. DDR2 ve Intel işlemciye uygun anakart.

Uygun değilse de anakart önerir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
O anakart dört çekirdekli işlemcileri desteklemiyor, sorun orada. Daha güncel chipsetli anakartlara bakın, mesela G31 - G41 - P31 - P35 - P45 chipset.

GTA 5 halihazırda oynuyorum, 900P çözünürlükte en düşük ayarlarda (işlemci yetişemiyor bu arada, o yüzden ekran kartı kullanımı %50 - 60 civarlarında ortalama 45 - 50 FPS'lerde oynuyorum :) Forza oynayamam çünkü yok bende :)

GTA 5 halihazırda oynuyorum, 900p çözünürlükte en düşük ayarlarda (işlemci yetişemiyor bu arada, o yüzden ekran kartı kullanımı %50 - 60 civarlarında ortalama 45 - 50 FPS'lerde oynuyorum :) Forza oynayamam çünkü yok bende :)
Süper peki işlemcide zorlanıyor demişsiniz. Daha performanslı rahat bulunabilir hangi işlemci var piyasada dediğiniz chipsetlere uyan?
Tabii ki RAM minimum 8 olacak.

Süper peki işlemcide zorlanıyor demişsiniz. Daha performanslı rahat bulunabilir hangi işlemci var piyasada dediğiniz chipsetlere uyan?
Tabii ki RAM minimum 8 olacak.
Core 2 Quad harici Xeon serisi var fakat uğraşılacak gibi değil. Özel bios, ortalama veya yüksek soğutucu, kaliteli termal macun derken uzuyor. Hem tak çalıştır değil hem de sıcaklık meselesi sıkıntı. Q9300 + GT 1030 ile GTA 5 testi yaptım, FPS 45-50 1080P'de fakat arabayla çok hız yapınca işlemci yetişemeyip kaplamalar yüklenemiyor. Ayrıca SSD yok sistemde.

Core 2 Quad harici Xeon serisi var fakat uğraşılacak gibi değil. Özel bios, ortalama veya yüksek soğutucu, kaliteli termal macun derken uzuyor. Hem tak çalıştır değil hem de sıcaklık meselesi sıkıntı. Q9300 + GT 1030 ile GTA 5 testi yaptım, FPS 45-50 1080P'de fakat arabayla çok hız yapınca işlemci yetişemeyip kaplamalar yüklenemiyor. Ayrıca SSD yok sistemde.
Ben alırsam SSD'li olacak muhtemelen daha iyi olur sanırsam. Q9300 mı Q9400 mı veya daha performanslı hangisi var piyasada ?

Yeni konular

Geri
Yukarı