Core 2 Quad Q8300 işlemci destekli anakart önerisi

Bütçe
150 TL

Tolga23

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam, elimdeki parçalar şöyle:
  • Q8300 2.5GHz 4MB önbellek işlemci
  • MSI GT 710 1GB 64 Bit ekran kartı
  • 2+1 3GB DDR2 RAM biri 800MHz biri 667
  • Foxcoon 45gm 45cm 45cm-S anakart
  • 300 Watt Power Supply
Arkadaşlar yukarıda belirttiğim anakartıma işlemci arıyordum. Forumlarda Q serisi alabilirsin falan deniyordu. Bugün elime işlemci ulaştı fakat hiçbir türlü görüntü alamadım. Fanlar falan her şey çalışır durumda fakat ekrana görüntü vermiyor.
Elimde fazla bir para yok. maksimum 150 TL'ye kadar çıkabilirim.

Ek bilgi: E2160 işlemcim vardı, bu sistemde çalışıyor. Q8300 işlemciyi takıyorum ekrana görüntü vermiyor fakat 2160 işlemciyi taktığımda bilgisayar sorunsuz açılıyor. Biraz araştırma sonrası anakartımın desteklemediğini öğrendim.

Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Keşke en başta araştırıp öyle alsaydınız.

Core2 Quad desteği için yüzlerce anakart var. Sen, sahibinden ve Letgo gibi platformlardan kendi mahalleden veya ilçenden anakart ilanlarının linkini buraya at. Biz seçelim.

Keşke en başta araştırıp öyle alsaydınız.

Core2 Quad desteği için yüzlerce anakart var. Sen, sahibinden ve Letgo gibi platformlardan kendi mahalleden veya ilçenden anakart ilanlarının linkini buraya at. Biz seçelim.

Benim bulundugum bolgede satılmıyor fakat Letgo'da 120 TL'ye bir tane G31 buldum buyurun.

G31 alabilirsin. Bütçeyi 200'lere çıkarırsan da G41 combo alabilirsin. G41'de hem DDR3, hem de DDR2 RAM desteği var.

Teşekkür ederim bilgi için. Ama benim için bu işlemciyi açsın yeter zaten bu sistemi idare etmelik CS:GO için aldım elimde parçalar vardı zaten işlemci ve ekran kartı aldım yazın yeni bir APU sistem alacağım inşallah. Önceki ekran kartım Radeon X1550.

G31 anakart önermem. Hem DDR2 hem maksimum 4 GB RAM destekliyor. Onun yerine G41 chipsetli bir anakart alabilirsiniz. DDR3 ve 8 GB RAM desteği bulunuyor.

Sizde haklısınz 50 TL daha biriktirip G41m combo almak daha mantıklı teşekkürler.
G31 anakart önermem. Hem DDR2 hem maksimum 4 GB RAM destekliyor. Onun yerine G41 chipsetli bir anakart alabilirsiniz. DDR3 ve 8 GB RAM desteği bulunuyor.

Bu uygun mudur?

Uygundur hocam. Test etme şansınız varsa USB portlarını, Ethernet girişini, kulaklık girişini, RAM slotlarını vs test edin. Anakart almak biraz riskli bir iştir sonuçta çok fazla bozulabilecek noktası var.

Hocam teşekkür ederim fakat Ankara'da olduğu için test etme imkanım yok ilanın sahibi ile konusum 150 yapabileceğini soyle fakat kargo yapamadığı için G31 anakart almak zorunda kalacağım sanırım.

Hocam teşekkür ederim fakat Ankara'da olduğu için test etme imkanım yok ilanın sahibi ile konusum 150 yapabileceğini soyle fakat kargo yapamadığı için G31 anakart almak zorunda kalacağım sanırım.

Günlük kullanımda 4 GB RAM size çok sıkıntı çıkarmaz. Almakta sakınca yok yani. Hayırlı olsun hocam. Eğer oyun oynayacaksanız g41 anakartların başka ilanlarına bakın derim.

Günlük kullanımda 4 GB RAM size çok sıkıntı çıkarmaz. Almakta sakınca yok yani. Hayırlı olsun hocam. Eğer oyun oynayacaksanız G41 anakartların başka ilanlarına bakın derim.

Hocam idare etmelik sistem olacak 4 GB RAM yeter diye düşünüyorum sadece CS:GO oynayacağım testlerde 60 FPS üstü aldığı yaptığım sistemde görünyüyor herkese teşekkür ederim.

Günlük kullanımda 4 GB RAM size çok sıkıntı çıkarmaz. Almakta sakınca yok yani. Hayırlı olsun hocam. Eğer oyun oynayacaksanız G41 anakartların başka ilanlarına bakın derim.

Bir de hocam G31 aldığım zaman BIOS Update'ye gerek var mıdır Update yapmayı bilmiyorum da.

Yeni konular

Geri
Yukarı