Core 2 Quad Q8300 sistemi Pentium G3258'e yükseltme

GoktugGecer07

Hectopat
Daha fazla  
İyi Günler Arkadaslar Dostlar!

Öncelikle sistemim şu şekilde:
  • HpCompaq Dx7500 eski bir anakart
  • İntel Core2QuadQ8300 2.5 Ghz işlemci
  • 6 GB Kingston Ram DDR2
  • 500GB Seagate Sabit Disk

1 Ay önce Corsair Vs550 ve Msi GTx750Ti Twin Frozr Gaming aldım.
Fakat işlemci yüzünden GTA5'de kasma sorunu yollar kaybolma sorunu yaşandı.
Diğer oyunlardada aynı sorun devam etti. Anlık fps düşüşleri yaşandı. Kaç kere format atmama rağmen masaüstünde bile yavaşlamalar meydana geldi. O yüzden Anakart ve mecbur olarakda işlemci ve Ram'i DDR3'e geçirmek upgrade etmek istiyorum.

Msi B85G43 Gaming Anakart alarak Msi GTX750Ti ile bakılması güzel görsel bi zevk oluşturmak istiyorum.
İşlemci olarakta INTEL Pentium G3258 almak istiyorum. Ram olarakta Kingston 4GB Hyperx Savage Red 1600 mhz ram almak istiyorum.

Sizin görüş ve önerileriniz nelerdir bu anakartla overclock yapıldığını gördüm.
Ama Technopat sadece Asus H81M Plus ile yaptı. Ben overclock yapabilir miyim?

Bütçem tam olarak 650 Lira daha üstüne çıkamam. Şimdiden tesekkür ederim.

Almak istediğim sepet aşağıdaki gibidir dostlarım. Önerilerinizi bekliyorum İyi Günler!

Anakart: MSI B85M GAMING Intel B85 Soket 1150 DDR3 1600 MHz SATA 3.0 USB 3.0 Anakart - Vatan Bilgisayar 303 TL

İşlemci: Pentium G3258 Soket 1150 3.2GHz 3MB Cache 22nm İşlemci - Vatan Bilgisayar

Ram: Kingston 4GB Hyperx Savage RED DDR3 1600MHz CL9 PC Ram - Vatan Bilgisayar

Son düzenleyen: Moderatör:
Sanırım almak istediğin kartla almak istediğin işlemciyi overclock yapamazsın. Benim önerim Asus H-81 Plus ile beraber istediğin işlemciyi alman anakarttan kalan 100 tl ile de işlemci soğutucu almanı öneririm.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı