Core 2 Quad Q8400 GTS 450 sistemde Valorant FPS'i düşüyor

DX 10 nasıl Valorant açsın mantıklı öneri yapın.
Önerdiği anakart alınabilir, ekran kartının DX seviyesi sorulur anakartın değil. Kaldı ki o anakarta 4+4GB DDR3 1333MHz RAM takabilirsiniz. 400TL'ye rahat bulunabilir bir anakart yongasıdır G41, hem ucuz hem dahili grafiği vardır ve RAM konusunda da sıkıntı çekmezsiniz.

Önerdiği anakart alınabilir, ekran kartının DX seviyesi sorulur anakartın değil. Kaldı ki o anakarta 4+4GB DDR3 1333MHz RAM takabilirsiniz. 400TL'ye rahat bulunabilir bir anakart yongasıdır G41, hem ucuz hem dahili grafiği vardır ve RAM konusunda da sıkıntı çekmezsiniz.
Link ayarlayabilirmisiniz

Açabilir birkaç ayar sonucu.
Oynatmaz, açsa bile oynatamaz. Anakart dahili grafiğinin, hele ki 15 yıl öncesinin dahili grafiği, Valorant'ta 30FPS bile vermez... Konu sahibinin ekran kartı var zaten, bu konuda diretmeye gerek yok. @Asosyal biri @yasin koç

ASUS P5G41T-M LX ANAKART bunun DX11 desteği var

Dostum anakartın değil, ekran kartının DX seviyesi önemli... Anakartın üstünde yazan DX11 veya DX10 veya DX12 ekran kartı takılı olduğu sürece önemli değil...

Oynatmaz, açsa bile oynatamaz. Anakart dahili grafiğinin, hele ki 15 yıl öncesinin dahili grafiği, Valorant'ta 30FPS bile vermez... Konu sahibinin ekran kartı var zaten, bu konuda diretmeye gerek yok. @Asosyal biri @yasin koç

Dostum anakartın değil, ekran kartının DX seviyesi önemli... Anakartın üstünde yazan DX11 veya DX10 veya DX12 ekran kartı takılı olduğu sürece önemli değil...

Link ayarlayabilir misiniz hocam.

Ben yanlış anladım arkadaş DX 11 anakart istiyor sandım haklısınız.

DX 11 anakart istiyorsa attığım ASUS'a bakabilir.

G41 çipset ve DDR3 RAM kullanan bir anakarta geçip 2 tane 4 GB'lık DDR3 1333 MHz RAM takarak RAM'i 8 GB yapabilirsiniz. 1600 MHz takılırsa çalışmama ihtimali var, elimdeki ECS G41T-M7 anakartta 1600 MHz takılıyken görüntü gelmemişti. Ayrıca anakartı alırken çok uygun fiyata bulmadığınız sürece de ECS G41T-M7 modelini tercih etmenizi önermiyorum. Sadece 1 fan bağlantı yeri var, o da CPU_FAN bağlantısı.

G41 çipset anakartlar LGA 775 soket olduğu için LGA 775 soket olan Q8400 işlemcinizi kullanmaya devam edebilirsiniz. SSD yoksa SSD almanızı da öneririm. Ben eskiden Windows 10'da HDD kullanırken arkada Defender taraması, güncelleme gibi şeyler otomatik olarak yapılınca oyunlar ara ara rahatsız edici şekilde takılabiliyordu.

Anladım paramı denkleştirince tekrar iletişime geçeriz

Yeni konular

Geri
Yukarı