Q8400 GTS 450 sistemde LOL'de 60 FPS almak

İşletim sistemi
Windows 11
Darboğaz mı var yani hocam.

Pentium E6800 (2C/2T) bir sistem var elimde. 4.16GHz de çalışıyor, LoL 80-100 FPS arası. Tavsiyem overclock yapman. Anakartın bunun için uygun gibi.

--Düzenleme--

Direkt Microsoft'un sitesinden indirdiğin Windows 11 ise muhtemelen sistemine çok yük bindirdiği için kasıyordur oyunun. Tiny 11 deneyebilirsin.

Hocam PSU yetecek mi emin değilim yoksa şu ana kadar yapmıştım. PSU yeter mi sizce.

MSI Afterburner ile oyun içindeki değerleri buraya da atabilir misiniz, bakalım darboğazdan mı, başka bir şeyden mi?

Tamamdır hocam şu an evde değilim akşam atmış olurum.

Pentium E6800 (2C/2T) bir sistem var elimde. 4.16GHz de çalışıyor, LoL 80-100 FPS arası. Tavsiyem overclock yapman. Anakartın bunun için uygun gibi.

--Düzenleme--

Direkt Microsoft'un sitesinden indirdiğin Windows 11 ise muhtemelen sistemine çok yük bindirdiği için kasıyordur oyunun. Tiny 11 deneyebilirsin.

Windows 10 LTSC.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2024-02-11-14-03-12-991_com.miui.gallery.jpg
    Screenshot_2024-02-11-14-03-12-991_com.miui.gallery.jpg
    49,7 KB · Görüntüleme: 6
Muhtemelen yeter. Windows 10 2016 LTSB kur.
Bu linkten optimizer ı yükle ve seçenekleri aktif et. https://github.com/hellzerg/optimizer/releases/download/7.8/Optimizer-7.8.exe
Update, Defender kapat. İşlemci ve RAM'e binen yük kayda değer biçimde azalacaktır.

Hocam Windows'tan değil büyük ihtimalle boşta 900 MB kullanıyor Windows RAM'e binen yükü bir hayli azalttım Defender kapalı optimizeri nasıl kullanacağımı açıklar mısınız?

Hocam Windows'tan değil büyük ihtimalle boşta 900 MB kullanıyor Windows RAM'e binen yükü bir hayli azalttım Defender kapalı optimizeri nasıl kullanacağımı açıklar mısınız?

Optimizer'ı yüklüyorsun ardından universal ve Windows 10 sekmesindeki her şeyi devre dışı bırakıyorsun.

1707650087117.png

İşine yarayanları açık tutabilirsin. Örneğin yazdırma hizmetini. UWP apps bölümünden bloatwareleri kaldır. Startup bölümünden de bilgisayarın açılışında açılan programları kapat.

Optimizer'ı yüklüyorsun ardından universal ve Windows 10 sekmesindeki her şeyi devre dışı bırakıyorsun.

Eki Görüntüle 2113315

İşine yarayanları açık tutabilirsin. Örneğin yazdırma hizmetini. UWP apps bölümünden bloatwareleri kaldır. Startup bölümünden de bilgisayarın açılışında açılan programları kapat.

Anladım hocam sizce overclock yapmalı mıyım PSU yeter dediniz.

Kapanırsa nasıl düzelteceğim hocam. Ve PSU yetmezse sistem zarar görür mü?

Kapanırsa nasıl düzelteceğim hocam. Ve PSU yetmezse sistem zarar görür mü?

Kapanırsa stock ayarlara geri döndür. Zarar görmeyeceğinin garantisini veremem ama tek seferden sorun olmayabilir. 300-400TL gibi bir bütçen varsa bir PSU önerebilirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı