Core 2 Quad Q9400 oyun performansı nasıl?

İşletim sistemi
Windows 10

eclxpse

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
FX8300-8GB RAM-GTX650TI
Şu anki sistemim şu şekilde.
Intel Core 2 Quad Q6700.
AMD Radeon HD 7730 2 GB.
8 GB 1066 MHz RAM.

Bilgisayarın performansı pek hoşuma gitmiyordu. Ben de Intel Core 2 Quad Q9400 sipariş ettim birkaç saat önce, sizce ne kadar etkiler sistemi ve 30 FPS de olsa Forza Horizon 4 oynatır mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Şu anki sistemim şu şekilde.
Intel Core 2 Quad Q6700.
AMD Radeon HD 7730 2 GB.
8 GB 1066 MHz RAM.

Bilgisayarın performansı pek hoşuma gitmiyordu. Ben de Intel Core 2 Quad Q9400 sipariş ettim birkaç saat önce, sizce ne kadar etkiler sistemi ve 30 FPS de olsa Forza Horizon 4 oynatır mı?

Çok etkilemez 2-3 FPS belki 3-5

Eğer sıcaklık sorununuz varsa iyi bir etki yaratır ama Max 10FPS belki o kadar bile olmaz.

Ama sıcaklık farkı yoksa iki işlemcide eş değer işlemciler.

Aradaki farkları nm farkı ve önbellek farkı.

Devasa bir fark olmaz. Hayallerimizi yıkmak gibi olmasın ama stabil Forza Horizon 4 oynamak için en az 4 Core 8 threads lazım. Elinizdeki anakart RAM işlemci gibi parçaları satıp Xeon 3440-3450 gibi bir işlemciye geçebilirsiniz. İşlemciye de overclock yaptığınız zaman tam bir canavara dönüşüyor.

Hemen hemen aynısı. Ben düşük ihtimal bakıyorum Forza 4 30 FPS'e belki 20-25.

Şu anki takılı işlemcim oyunu açmıyor bile ondan dolayı sormuştum teşekkürler.
Araştırmadan ne diye sipariş verirsiniz ki? Çok değecek bir yükseltme değil.

Bende farkındaydım sipariş ederken zaten bu bilgisayarı ilk aldıgımda beter haldeydi böyle böyle geliştirdim devam etmeyi de düşünüyorum.
Teşekkürler fikirleriniz için<3.

Şu anki takılı işlemcim oyunu açmıyor bile ondan dolayı sormuştum teşekkürler.

Bende farkındaydım sipariş ederken zaten bu bilgisayarı ilk aldıgımda beter haldeydi böyle böyle geliştirdim devam etmeyi de düşünüyorum.
Teşekkürler fikirleriniz için<3.

Aldığınız işlemci ile zaten neredeyse soketin en yüksek işlemcisini almış oldunuz. DDR2 bir sistem için daha fazla yatırım yapmak hiç mantıklı değil.

Aldığınız işlemci ile zaten neredeyse soketin en yüksek işlemcisini almış oldunuz. DDR2 bir sistem için daha fazla yatırım yapmak hiç mantıklı değil.

Evet bende desteklenen islemciler listesine baktim anakart degisimi icin bütçem yok diger islemciler de 600-700 olunca en azindan birazcik fark etsin diye aldim bunu eski işlemcimi satmayi dusunuyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı