Core 2Duo 2.66 vs AMD Sempron 140

Senoct

Hectopat
Öncelikle merhabalar.

Eski bilgisayar ozellikleri;
Eski anakartım ASUS-P5K SE DDR2
4 GB RAM
Ekran kartı DDR2 512 MB EAH2600PRO.
İşlemci: Intel Core 2Duo 2.66.

Yeni parcaların özellikleri;
Anakart ASRock-S UCC DDR3.
İşlemci: AMD Sempron 140 2.70 GHz
8 GB RAM DDR3.
(Ekran kartını eskisini kullanıyorum)DDR2.

Mesela eski sistemde ornek: GTA: San Andreas'ta 60 FPS alırken şimdi 30 FPS'lerde.
CPU oyunu açınca 100% oluyor yani budaha iyi ozellikleri var ama perfonmansı cok düşük. Yani Zula'yı bile kasıyor. Ben eski sistemde 60 FPS alıyordum. Benim dusunceme gore ekran kartından olabilir mi? diye dusunuyorum. Anakart DDR3 ekran DDR2 diye mi acaba? Temiz bir Windows 10 Pro formatı attım.

AMD Athlon II X2 250 3.0GHz 2MB AM3 938pin işlemci olur mu? Evet, E6750 modeli.
Tahminen eski islemciniz E6750 ya da E7300. Oyle ise eski islemciniz yeni islemcinizden 2.5 kat daha guclu. Anakartiniz AMD Athlon II X4 islemcilerle uyumlu. Boyle bir yukseltme yaparsaniz sistemler arasindaki farki gorebilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yazdiginiz islemci eski islemciniz olan Core2Duo E6750 ile ayni performansta. O seviyeye geri donersiniz.

Anakartiniz Asrock N68-S UCC ise 95W AM2+ ve AM3 islemcileri destekliyor. Bu da alti cekirdekli 95W X6 islemcileri dahi calistirabilir demek. 2. elde 100-150 TL arasi X4 islemciler var. Uygun fiyatli x6 bulursaniz onu da kullanabilirsiniz. Ama onceden o modelin AM2+ ya da AM3 ve 95W olup olmadigini kontrol etmelisiniz. Elinizdeki sogutucu 95W islemciler icin yetersiz kalabilir. Islemci almadan once bu durumu da kontrol edin. Bastan harcamalariniz one gore duzenlersiniz.

Not : Phenom serisi islemcilerin ayni modellerinde hem 95W, hem de 125W olabiliyor. Emin olmadan almayin. Mesela Phenom II X4 945'in 95W'lik olanini bulursaniz kacirmayin. 3.2 Ghz 4 cekirdekli guzel bir islemcidir. E6750 'den 2 kat gucludur coklu islemde.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı