Core i2 ile overclock yapmak

Sıcaklıklarınız müsaitse, güç kaynağınız yeterliyse yapın bu işlemi! Eğer sistem zaten sıcak çalışıyorsa yapmayın, sorumluluk tamamen size aittir.
Ben de sıcaklıklar müsaade ettiği için yaptım mesela, Q9400 İşlemcimi 2.66GHz'den 3.30GHz'e çıkarıp kullanıyorum. Sıcaklıklarım yük altında maksimum 65 - 70 derece oluyor.

Sıcaklıklarınız müsaitse, güç kaynağınız yeterliyse yapın bu işlemi! Eğer sistem zaten sıcak çalışıyorsa yapmayın, sorumluluk tamamen size aittir.
Ben de sıcaklıklar müsaade ettiği için yaptım mesela, Q9400 İşlemcimi 2.66GHz'den 3.30GHz'e çıkarıp kullanıyorum. Sıcaklıklarım yük altında

Ben de sıcaklıklar müsaade ettiği için yaptım mesela, Q9400 İşlemcimi 2.66GHz'den 3.30GHz'e çıkarıp kullanıyorum. Sıcaklıklarım yük altında maksimum 65 - 70 derece oluyor.
Güç kaynağı 350 watt
İşlemciniz müthiş bu arada onu söyleyebilirim :) Güzel bir soğutucu ve anakart ile çok rahat 4.5GHz'i görürsünüz.

Eki Görüntüle 1049073

İşaretlediğim "CPU Clock Ratio" yazan ayarı teker teker yükseltin. Sizinki sanırsam "9" olarak görünüyor, onu teker teker "9, 5", "10" gibi artırın artırabiliyorsanız. Sistem açılmayana kadar artırın.
Sistem açılmayana kadar nasıl oluyor

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı