Core i3 3220 oyun sistemi

memett

Hectopat
Yer
kayseri/merkez
Haluk abi 1 aydır seni takip ediyorum senden anladıklarım kadarıyla bir sistem topladım inşallah bayramdan sonra alacağım sistem nasıl olmuş abi eksik gedik bir şeyler var mı? Güzel bir anakart tavsiye eder misin? Monitör nasıl abi. Topladığım sistemde herhangi bir sıkıntı yaşar mıyım? Şimdiden çok teşekkür ederim.

VATAN COMPUTER - PHILIPS - 21.5" 227E4LHAB/00 GEN

VATAN COMPUTER - ASUS - GTX770 DirectCU II O.C. GDDR5 2GB 256Bit Nvidia GeForce DX11 Ekran Kart

VATAN COMPUTER - KINGSTON - 8GB (2x4GB) HyperX Genesis XMP DDR3 1600MHz CL9 Ram - Ram

VATAN COMPUTER - CORSAIR - CARBIDE SER

VATAN COMPUTER - INTEL - Core i3 3220 Soket 1155 3.3GHz 3MB Cache 22nm

Son düzenleyen: Moderatör:
Haluk abi 1 aydır seni takip ediyorum senden anladıklarım kadarıyla bir sistem topladım inşallah bayramdan sonra alacağım sistem nasıl olmuş abi eksik gedik bir şeyler var mı? Güzel bir anakart tavsiye eder misin? Monitör nasıl abi. Topladığım sistemde herhangi bir sıkıntı yaşar mıyım? Şimdiden çok teşekkür ederim.

VATAN COMPUTER - PHILIPS - 21.5" 227E4LHAB/00 GEN

VATAN COMPUTER - ASUS - GTX770 DirectCU II O.C. GDDR5 2GB 256Bit Nvidia GeForce DX11 Ekran Kart

VATAN COMPUTER - KINGSTON - 8GB (2x4GB) HyperX Genesis XMP DDR3 1600MHz CL9 Ram - Ram

VATAN COMPUTER - CORSAIR - CARBIDE SER

VATAN COMPUTER - INTEL - Core i3 3220 Soket 1155 3.3GHz 3MB Cache 22nm

- LGA 1155 modelleri artık tavsiye listesinde değil. Bu yüzden işlemci: i3 4130.

- SLI/Crossfire yapmayacaksan anakart: Asus H81M-PLUS. Bir üst alternatifi: Asus Z87A.

- Bellekler yeterli.

- Kasa iyi ve güç kaynağı sistem için yeterli.

- Monitör seçimi de güzel.

B85 yongaseti, Z87'nin kırpılmış hali. Yani yongaseti kaynaklı (RAID, Smart Response vs.) ekstraları yok.

Ancak oyun sisteminin ihtiyacı olan PCIe 3.0 (işlemci kaynaklı), USB 3.0 ve SATA 6Gb/s yuvaları var.

Türkçe meali: alırsan, sorun yaşamazsın :)

Allah razı olsun abi topladığım sistem iyi değil mi?Crysis 3 ve far cry 3 gibi oyunları ultrada kasmadan sıkıntısız çalıştırır mı?Abi 4 sene beni idare eder mi?

crysis3_1920_1200.gif

GTX 770, utra ayada 1920x1200 çözünürlükte ortalama 31.2 FPS almış. Sen bunu 1920x1080'de oynayacağına göre FPS biraz daha yükselecek ama işlemci olarak i3 kullandığın için biraz düşecektir. Yalnız sen bu ekran kartıyla tahminen ortalama 25 FPS değerinde Crysis 3'ü ultrada büyük ihtimal oynarsın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Allah razı olsun abi topladığım sistem iyi değil mi?Crysis 3 ve far cry 3 gibi oyunları ultrada kasmadan sıkıntısız çalıştırır mı?Abi 4 sene beni idare eder mi?

6 ay sonra muhteşem bir oyun çıkar, yüksek ayarlarda GTX 770 yeterli gelmez. Yani bu işin garantisi yok.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı