Core i3 3220 Sisteme Upgrade

Dar boğaz? 3. nesil i3 var. Ben 2. nesil i3'le GTX 660 OC ile sorun yaşamıyorum o nasıl yaşayacak?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sen istediğin performansı alacaksın. Yaşayamazsan ilerde değiştirirsin. Örneğin ben i3 2100 + Asus gtx 660 oc kullanıyorum. İnternetteki oyun videolarına bakıyorum kayıp görmüyorum. Senin sistemde benimkinin ekran kartı ve işlemci olarak bir üstü.

Son düzenleyen: Moderatör:
Darboğaz yaşamazsın. Garanti ederim. İnsanlar genelde oyunların fazla işlemci gücü tükettiğini sanıyorlar. Bu yüzden işlemcinin ekrankartına ayak uyduramayacağını düşünüyorlar. Çok yanlış bir düşünce. Çok az oyun işlemci gücüne önem veriyor. Mesela World of Tanks. İstersen 100 çekirdekli bir işlemci kullan, oyun sadece 2 çekirdek kullanıyor. Hal böyle olunca işlemci başına performans çok önemli oluyor. Mesela 4. nesil bir İ3 ile World of Tanks da Fx 8350'den çok daha fazla performans alırsın.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı