Core i7 4770 PC Topladım Görüş istiyorum

msdos

Hectopat
Selam arkadaşlar. Böyle bir sistem topladım. Öncelikli amacım tasarım yapmak video editlemek vs. Harddisk ekran vs. elimde mevcut o yüzden sisteme eklemedim. Ekran kartı için elimde bütçe kalmadı onuda 2-3 aya almayı düşünüyorum. Yaklaşık 500 TL lik bir ekran kartı önerisi istiyorum hemde sistemim için öneri almak istedim. İlk kez sistem topluyorum. Sisteme orjinal Mac OS X satın almayı düşünüyorum ama öyle programla filan ugraşmakta istemiyorum anakartım uyumlu mudur acaba ?
BF3 ,Crysis 3 gibi oyunları kasmadan orta veya düşük ayarlarda oynayabilir miyim ?

Ram tek modüldü 2*4 yapıldı.
Anakart segmenti yükseltildi.

VATAN COMPUTER - INTEL - Core i7 4770 Soket 1150 3.4GHz 8MB Cache 22nm
VATAN COMPUTER - XIGMATEK - ASGARD 382 PURE BLACK EDITION 600W MidT ATX S
VATAN COMPUTER - CORSAIR - 8GB (2x4GB) Vengeance DDR3 1600MHz CL9 Dual Kit Ram - Ram
VATAN COMPUTER - GIGABYTE - Z87-HD3 Intel Z87 Soket 1150 DDR3 1600MHz SATA 3.0 USB 3.0 HDMI&DVI Anakart - Anakart

Son düzenleyen: Moderatör:
Neden dual kit ?
Anakart eyvallah ama Asus tercih etmek istemiyorum Mac OS X uyumluluk sorunu yaşamak istemediğimden. - h87m yi önermeme sebebiniz nedir acaba ?
Asus yerine : VATAN COMPUTER - GIGABYTE - Z87M-D3H Intel Z87 Soket 1150 DDR3 2933MHz(O.C.)SATA 3.0 USB 3.0 HDMI Anakart - Anakart böyle bir anakart düşündüm. Sizin önerdiğiniz anakart ile aynı segmentte sanırım.

- - - Güncellendi - - -

Herşey uyumlu. Xigmatek kasasının içindeki güç kaynağının Haswell onaylı olup olmadığını araştır bir. Sıkıntı yaratmasın sonra. Ekran kartı olarak da GTX 660 alabilirsin.

Ekran kartı tavsiyeniz için teşekkür ederim. Fakat güç kaynağının haswell onaylı olup olmadığını nasıl öğrenebilirim biraz araştırma yapabildim fakat herhangi bir sonuca ulaşamadım .

İşlemci özelliği Dual Kit çalışması yani daha performanslı oluyor. Soket 2011 işlemciler Quad Kit çalışır.
Z87 çipset kullanmak gerek, diğer çipsetler farklı amaçlar içindir. Seçtiğin anakart da uygun fakat Mac uyumluluğunu kontrol et, genelde Gigabyte uyumludur.
Anakart yapacağın işe, gerekli olan teknolojilere, kullanacağın kasa dışı donanımlara göre ..vs seçilir. Anakart para değilde bana göre yazılımları işe yarar bu konuda Gigabyte her zaman bir numaramdır.
Gigabyte 1150 soket anakartların tamamı Türkiye de yok, birazda fiyattan kırmaya çalışıyorsun sanırım yoksa şundan al geç diycektim.
VATAN COMPUTER - GIGABYTE - Z87X-D3H Intel Z87 Soket 1150 DDR3 1600MHz SATA 3.0 USB 3.0 HDMI&DVI Anakart - Anakart

İşlemci özelliği Dual Kit çalışması yani daha performanslı oluyor. Soket 2011 işlemciler Quad Kit çalışır.
Z87 çipset kullanmak gerek, diğer çipsetler farklı amaçlar içindir. Seçtiğin anakart da uygun fakat Mac uyumluluğunu kontrol et, genelde Gigabyte uyumludur.
Anakart yapacağın işe, gerekli olan teknolojilere, kullanacağın kasa dışı donanımlara göre ..vs seçilir. Anakart para değilde bana göre yazılımları işe yarar bu konuda Gigabyte her zaman bir numaramdır.
Gigabyte 1150 soket anakartların tamamı Türkiye de yok, birazda fiyattan kırmaya çalışıyorsun sanırım yoksa şundan al geç diycektim.
VATAN COMPUTER - GIGABYTE - Z87X-D3H Intel Z87 Soket 1150 DDR3 1600MHz SATA 3.0 USB 3.0 HDMI&DVI Anakart - Anakart
Yorumlarınız için teşekkür ederim. Ramleri 2*4 yaptım fakat anakarta o kadar fazla para harcamak istemiyorum. Ekstra ekran almak istiyorum.(kullandığım ekran 1680*1050 pixel çözünürlüğü destekliyor bunun yanına 1080P monitör eklemek istiyorum.) tabi ekran kartıda var.(en az 500 tl lik birşey düşünüyorum. )
VATAN COMPUTER - GIGABYTE - Z87M-D3H Intel Z87 Soket 1150 DDR3 2933MHz(O.C.)SATA 3.0 USB 3.0 HDMI Anakart - Anakart - mac os x ile tam uyumlu olduğu için bunu istiyorum fakat
VATAN COMPUTER - GIGABYTE - Z87-HD3 Intel Z87 Soket 1150 DDR3 1600MHz SATA 3.0 USB 3.0 HDMI&DVI Anakart - Anakart bu anakartın mac os ile tam uyumluluğu varsa bu anakartıda tercih edebilirim.

Sorun yok özellikler birbirlerine yakındır, HD3 Mac uyumluluğu varsa onu al. Bir de ekran kartında GTX 760-770 altına düşme.
Monitörü de 23'' boyuttan küçük alma.
http://www.vatanbilgisayar.com/Ekra...11-ekran-karti/productdetails.aspx?I_ID=66600

http://www.vatanbilgisayar.com/Moni...an-led-monitor/productdetails.aspx?I_ID=59609

- - - Güncellendi - - -

Unutmadan işlemci içinde HD4600 grafik çipi vardır. Sendeki eski ekran kartını bilmiyorum ama büyük ihtimal ondan performanslıdır. Ilk basta ekran kartsız bahsettiğin işlerin hepsini yapabilirsin hatta tüm oyunları da açar ama amacı iş içindir. O yüzden yeni ekran kartı alana kadar işlemci içindeki grafik çipiyle çalış, eski kartını takıp boşa makineni yorma. Hem iyi bir monitör için paran kalır.

http://www.vatanbilgisayar.com/Moni...ed-ips-monitor/productdetails.aspx?I_ID=68833
http://www.vatanbilgisayar.com/Moni...ps-led-monitor/productdetails.aspx?I_ID=64393
http://www.vatanbilgisayar.com/Moni...ed-ips-monitor/productdetails.aspx?I_ID=64855

SSD için de bütçe ayırmaya bak.
http://www.vatanbilgisayar.com/Soli...zma-410mb)-ssd/productdetails.aspx?I_ID=68414

Sorun yok özellikler birbirlerine yakındır, HD3 Mac uyumluluğu varsa onu al. Bir de ekran kartında GTX 760-770 altına düşme.
Monitörü de 23'' boyuttan küçük alma.
VATAN COMPUTER - ASUS - GTX760 DirectCU II O.C. GDDR5 2GB 256Bit Nvidia GeForce DX11.1 Ekran Kart

VATAN COMPUTER - SAMSUNG - 23" S23B350H GEN

- - - Güncellendi - - -

Unutmadan işlemci içinde HD4600 grafik çipi vardır. Sendeki eski ekran kartını bilmiyorum ama büyük ihtimal ondan performanslıdır. Ilk basta ekran kartsız bahsettiğin işlerin hepsini yapabilirsin hatta tüm oyunları da açar ama amacı iş içindir. O yüzden yeni ekran kartı alana kadar işlemci içindeki grafik çipiyle çalış, eski kartını takıp boşa makineni yorma. Hem iyi bir monitör için paran kalır.

VATAN COMPUTER - PHILIPS - 23" 238C4QHSN/00 GEN
VATAN COMPUTER - ASUS - 23" MX239H GEN
VATAN COMPUTER - AOC - 23" i2367FH GEN

SSD için de bütçe ayırmaya bak.
VATAN COMPUTER - SAMSUNG - 120GB 840 EVO SATA 3.0 (Okuma 540MB / Yazma 410MB) SSD - Solid State Disk
HD3 ün mac uyumluluğu varmış onu ekledim listeye. SSD almıştım 1-2 hafta önce.(Bilgisayarı hızlandırmak için :)) Monitör olarakta
VATAN COMPUTER - AOC - 23" E2343Fs GEN
veya
VATAN COMPUTER - ASUS - 23" VS239HR GEN düşünüyorum.

Xigmatek kasasının içindeki güç kaynağının Haswell onaylı olup olmadığını araştır bir.

Nasıl yani :) güç kaynağı kaliteli verim versin yeter. Eğer böyle birşey varsa ben bilmiyorum, yazılmış bir makale varsa link verir misin?

Nasıl yani :) güç kaynağı kaliteli verim versin yeter. Eğer böyle birşey varsa ben bilmiyorum, yazılmış bir makale varsa link verir misin?
Haswell serisi işlemciler boşta o kadar az güç tüketimine sahip ki bazı güç kaynakları istenilen güç değerini çok az bulup kendini kapatıyor, o yüzden arkadaş haklı. :D

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı