Core i7 4770K ve MSI Z97 Gaming 9 Sistem Toplama

Utku Üstüner

Hectopat
Yer
Bursa, Turkey
Daha fazla  
Ben bir sistem toplamıştım -ki gayet sağlam bir sistem- ancak sorunum ne ekran kartı ne de işlemciyle ilgili. Sorunum bildiğimiz anakartla ilgili. Evet anakartlar arasında karar verememek cidden gülünç bir durum ancak cidden ben bu duruma 2. kez düşüyorum :). Hele ki bu gelen son MSI Z97 Gaming 7 motherboard incelemesiyle içime iyice kurt düştü. Her neyse arasında kaldığım 2 anakart MSI Z97 Gaming 9 ve ROG Maximus VII Hero. Evet ikiside cidden sağlam. Daha önce hiç MSI kullanmamış birisi olarak size soruyorum ; Hangisi daha avantajlı ? ROG serisini seven birisiyim, ancak doğruyu söylemek gerekirse MSI'yi ROG'a rakip olarak bile görmüyordum. Son çıkardıkları şeyler cidden ROG'a çok ciddi rakipler gibi duruyor. Evet konuyu uzatmıyorum sizce hangisi ? Şimdiden teşekkürler...

Bu arada topladığım sistemi de söyleyeyim ona göre karar verin ;

• Anakart : MSI Z97 Gaming 9 / ROG Maximus VII Hero
  • İşlemci : Intel Core i7 4770K
  • Ekran kartı : Asus 780ti DirectCU II O.C
  • Bellek (RAM) : Corsair Corsair 16GB (2x8GB) Vengeance Pro DDR3 1600MHz CL9
  • Kasa : Corsair Obsidian Series 900D

Son düzenleme:
Hocam sistem süper olur ama bence ram 16gb gereksiz.MSI Z97 ac de süper bi kart.Eminim rog maximustan fiyat olarak daha uygundur...

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı