Core i7-9700K vs Ryzen 5 3600X vs Ryzen 7 3700X

Heksek

Decapat
Bu üçünden hangisin iyi? Karşılaştırma sitelerine baktığımda Intel'in daha iyi olduğu gözüküyor ama özelliklerine baktığımda Ryzen daha iyi. Sizce hangisi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu üçünden hangisin iyi? Karşılaştırma sitelerine baktığımda Intel'in daha iyi olduğu gözüküyor ama özelliklerine baktığımda Ryzen daha iyi. Sizce hangisi?
3600x ile 3700x arasında 4-5 fps bile yok. R7 alacağınıza r5 almak çok daha mantıklı olur.

Bütçe varsa 3700X daha iyi X570 anakart alırsan daha iyi olur.
Şimdi benim 10 bin TL bütçem var. Ekran kartını Rtx 2070 Gaming Z seçtim. Eğer para artacak olursa da 2070 Super alırım. Pc yi toplamak için 6 ayım var. İşlemci ve diğer parçalara daha karar veremedim. Yardımcı olursanız sevinirim. Toplayacağım bilgisayar oyun, okul ve yayın amaçlı olacak.

9600K oyunlar için çok iyi ve ekonomik bir işlemci ve 3700X'den oyunlarda daha iyi. 9600K tavsiye ederim. Amaç sadece oyun ise yani render yapmayacakcasınız stabil olduğu için Intel tavsiye ederim.

Burada detaylı OC/stock incelemesi var.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Şimdi benim 10 bin TL bütçem var. Ekran kartını Rtx 2070 Gaming Z seçtim. Eğer para artacak olursa da 2070 Super alırım. Pc yi toplamak için 6 ayım var. İşlemci ve diğer parçalara daha karar veremedim. Yardımcı olursanız sevinirim. Toplayacağım bilgisayar oyun, okul ve yayın amaçlı olacak.
6 ay uzun bir süre. O zamanda 10. nesil Intel işlemciler çıkar. Şu ana göre değerlendirme yaparsak yayın için Ryzen çok daha iyi.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı