i9 9900K ve 2080 Ti sisteme macOS kurulabilir mi?

PCBudur

Kilopat
Yer
İstanbul
Arkadaşlar selamlar,

Sistem özelliklerim aşağıdaki gibidir. Grafiklerler ve video editörler MAC işletim sistemini çok tercih ediyorlar. Windows resmen çöp geliyor onlara çok fazla övüyorlar ben de merak ettim deneyimlemek istiyorum. Aşağıdaki gibi canavar bir sistemim var eğer bu sisteme kurulur ise harika sonuçlar alınabileceğini düşünüyorum. Var mıdır böyle bir imkan?

• Intel Core i9 9900K İşlemci
  • MSI MEG Z390 Ace Anakart
  • MSI RTX 2080 Ti Gaming X Trio Ekran Kartı
  • EVGA G2 750W 80+ Gold Full Modular Power
  • Adata SU630 480GB SSD
  • XPG Spectrix 2x8GB 3200MHz RGB RAM
  • Cooler Master H500P RGB Kasa
  • Cooler Master ML240L RGB Sıvı Soğutma

Son düzenleyen: Moderatör:
Son sürümleri kuramazsın. Ayrıca Mac deneyimi bekleme. Geliştiriciler ve tasarımcılar sorunsuz olduğu için tercih ediyor. Sen Hackintosh kullanacaksın en ufak bir sorunda sistemin çökme ihtimali var.

SSD'de bölme yaparak Dual Boot kurulum ile Windows'un yanına kurulum yapıp deneyimleyebilirsiniz. Sonrasında beğenmezseniz silersiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Biraz araştırıp öğrenmeniz gerekiyor.

Sistem çok iyi ama GPU sorun yaratır. Mümkün ise uyumlu bir AMD GPU ile çok iyi bir şekilde kullanabilirsin.

Hocam biraz araştırdım. GTX serisi ya da dediğiniz gibi AMD serisi GPU'larda High Sierra sürümü kullanılabiliyormuş. i5 6600 ve GTX 1060'lı sistemim var akşam ona kurmayı deneyeceğim.

RX GPU'larda sürüm kısıtlaması yok Mojave ya da Catalina kurabilirsin. GTX, RTX High Sierra yukarısında yok. Diğer slota RX570 benzeri takıp kurabilirsin ya da 2080Ti kullanmayıp IGPU ile kullanabilirsin.

RX GPU'larda sürüm kısıtlaması yok Mojave ya da Catalina kurabilirsin. GTX, RTX High Sierra yukarısında yok. Diğer slota RX570 benzeri takıp kurabilirsin ya da 2080Ti kullanmayıp IGPU ile kullanabilirsin.

Hocam GTX High Sierra'da kullanılıyor diye biliyorum. Başarılı kurulumlar kategorisinde 1060 kartlara driver kuranlar mevcut. RTX yok sanırım oda yeni kart diye olabilir. RX GPU yok elimde. i5 6600 GTX 1060 sistemime kurucam imajı indirdim şimdi akşam göreceğiz :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı