Core Temp virüslü mü?

Herkese merhaba, Core Temp virüslü mü? Yabancı forumlara baktım Core Temp'in içinde bulunan cinemap diye bir dosya virüslü falan diyorlar anlamadım sizlere sormak istedim cevaplar için şimdiden teşekkürler.

2009'dan beri 2 tane bilgisayarımda olan bu programa virüslü demek beni kırdı doğrusu. Yapmanız gereken tek şey tarama yapmak. Arkadaşım, dostum bilgisayarına tarama yap. İçin rahat etmiyorsa tam tarama yap. İstersen format at. En ufak bir şeyde virüs deyip formattır bilmem ne yapacaksan bilgisayar kullanmayalım daha iyi.

Artı -1 Eksi
Hocam yapacağınız virüs programı indirip dosyaya sağ tıklayıp tara demek varsa vardır yoksa yoktur hem böyle bir program neden virüs olsun ki.

Artı -1 Eksi
Hocam yapacağınız virüs programı indirip dosyaya sağ tıklayıp tara demek varsa vardır yoksa yoktur hem böyle bir program neden virüs olsun ki.

Yani hocam internetten izliyorlar sonra diyorlar virüslümü değil mi, elleri ayakları yok sanki yap taramanı diskine yoksa tamam. Bu kadar yani.

Yüksek ihtimalle eski tarihte açılan konu başlıklarına baktınız. Evet böyle şeyler tartışılmış. Burada iki konu var.

İlkinde kullanıcılar, programı "installer" yani program kurma yardımcısı ile kurarken arka planda sponsorlu reklamlar ve programlar da kurulmuş kendi istekleri olmadan. Yani CoreTemp'te herhangi bir virüs yok ama arka planda kurulan program ve reklamlarda sıkıntı var.

İkincisi ise biraz daha iyi niyetli. Program arka planda bir şeyler kurmak yerine şunu da kurayım mı, bunu da kurayım mı diye tik sunmaya başlamış. Bu tikleri kaldırırsanız yok sponsorlu reklammış, programmış onlar artık kurulmuyormuş.

Olay bu aslında. Bunlar dışında başka bir şey tartışıldıysa onların linklerini atarsınız @Ali Köksoy.

Bu arada, her zaman her taramada her virüsü yakalayacağız diye bir şey yok. Arkadaş özel bir konu üzerinde fikir sormuş, konuyu biraz daha derine indikten ve bilgilendikten sonra cevaplamak veya bizzat konuyla alakalı tecrübemiz varsa cevaplamak daha yerinde olacaktır.

Herkese merhaba, Core Temp virüslü mü? Yabancı forumlara baktım Core Temp'in içinde bulunan cinemap diye bir dosya virüslü falan diyorlar anlamadım sizlere sormak istedim cevaplar için şimdiden teşekkürler.

Hayır, virüslü değil. Core Temp uygulamasını bayağıdır kullanıyorum ve şu ana kadar bir sıkıntı yaşamadım.

Yani hocam internetten izliyorlar sonra diyorlar virüslümü değil mi, elleri ayakları yok sanki yap taramanı diskine yoksa tamam. Bu kadar yani.

Haklısınız hocam günde 50 konu açılıyor böyle.

Yeni konular

Geri
Yukarı