Corel Draw X6 font değişiyor

Attacksaw

Kilopat
Makaleler
12
Arkadaşlar, bir iş aldım. 100 sayfa yazacağım, en hızlı şekilde yazmam lazım da. Bu program istendi, ben de ilk defa kullanıyorum. Fotoğraftaki fontu kullanmak istiyorum ama yazıdaki tüm kelimeleri silip yenisini yazacağım font değişiyor. Bunu nasıl sabitleyebilirim?

-.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Yazıyı seçtiğinizde üstte hangi font olduğu yazması lazım.

1670505109163.png

Eğer o font yüklü değilse internetten indirebilirsin. O fontu öğrendikten sonra tümünü silip fontu seçersen aynı fonttan yazması lazım.

Yazıyı seçtiğinizde üstte hangi font olduğu yazması lazım.

Eki Görüntüle 1596691

Eğer o font yüklü değilse internetten indirebilirsin. O fontu öğrendikten sonra tümünü silip fontu seçersen aynı fonttan yazması lazım.
Font var hocam zaten ama orada yazılı yazının tümünü silip yıldızdan devam edeceğim başka fonta dönüyor.

@Attacksaw Bende 2021 sürümü var, böyle bir sorunla karşılaşmadım hiç. Fabrika ayarlarına çevirmeyi deneyin bir de, hiç ayarlarla oynadınız mı?

@Attacksaw Kendiniz metin alanı oluşturup yazmayı denediniz mi peki? Oradaki metin alanının ayarında bir sıkıntı olabilir.
Yok hocam denemedim programı kullanmayı bilmiyorum baskı için yazıyorum ücretli iş aldım da çok sıkıntı değil bu olay ama beni yavaşlatıyor uğraştırıyor boş yere.

@Attacksaw Soldaki menüten A'yı seçip bir yazı yazın istediğiniz fontta. Ardından boş yere tıklayıp yine o yazıya sağ tıklayın ve en üstteki 2-3 işlemden biri olan dönüştürme işlemini yapın. Adını hatırlayamadım şimdi. Olursa olur olmazsa bilemedim vallahi.

Geri
Yukarı