Corona mi grip mi?

Yazılacak bir şey kalmamış. Test yaptırmanız gerektiği söylenmiş. Yorumlarınıza bakıyorum, kendinizce grip olduğunu destekleme amaçlı yorumlar yazıyorsunuz gibi. Bilemezsiniz ve kimse de bilemez test yaptırmadığınız sürece. Ben belirti olmadığı halde, pozitif olan biriyle çok kısa süreli de olsa temaslı olmam sebebiyle test yaptırdım ve hiç beklemediğim halde pozitif çıktım. Sorumluluk alıp test yaptırmam belki de başkalarının hayatını kurtardı. Şu an 4. günümdeyim ve hala hafif yorgunluk dışında hiçbir belirtim yok. Normal şartlarda o testi yaptırmasaydım, şu anda benim yüzümden onlarca kişi daha hastalık kapmış olabilirdi. Ya da çok geç olana kadar kendi durumumdan habersiz kalabilirdim. Kendinizi ya da çevrenizi riske atmamak için bu tür durumlarda sağlık kurumlarından destek almanız en doğru hareket olur.

Kimiside corona olup test yaptıran ve negatif çıkan var diyor e nasıl olacak şimdi? Boşuna hasta hasta uzaktaki hastaneye gidip test yaptıracağım virus olmasa bile orada kapıcam. Ben yalnız yaşıyorum aile, akraba, arkadaş hiç kimsem yok yani kimse ile temaz etmedim. Yurt dışına, şehir dışına çıkmadım, maskemi burnumu örtecek şekilde kapattım, ellerimi devamlı temizledim. Bu yüzden grip olduğumu destekliyorum. Ama hiç hayatımda Haziran'da grip olmadığım için korktum.

Alerjik hastalıklar genellikle ağrı yapmaz. Burun akıntısı, burun tıkanıklığı, hapşırık, gözlerde sulanma ve hatta gözlerde kaşıntı gibi alerji belirtileri ön plandadır.

Nezle, burun tıkanıklığı ve hapşırık gelişmesine neden olabilir. Bu nedenle alerji ile nezle ayrımı yapmak zorlaşabilir. Ancak nezle ile alerji arasında boğaz ağrısı gibi bir ayrım olabilir.

Grip, alerji ve nezleden yüksek ateş ve ağrı belirtileriyle ayrılır.

bu hastalıkları birbirinden nasıl ayıracağınızı anlattığım yazımın linki şurada: Alerji, Nezle, Grip ve Koronavirüs Belirtileri Karşılaştırma Tablosu

Bence geç olmadan test yaptırın içiniz rahat olsun. Özellikle boğaz ağrısı çok şiddetleniyor. Verdikleri ilacı da kullanın 1 günde geçiriyor semptomları en azından bende öyle oldu.

Yeni konular

Geri
Yukarı