Corona virüsü ile ilgili korunma tavsiyesi

F3arlessTR

Hectopat
Makaleler
3
Yer
Malatyaa
Daha fazla  
Screenshot_20200301-110519.jpg

@F3arlessTR

Doktor musunuz? Bunu paylaşan uzman doktor mu? Mide asidi virüsü öldürecekmiş. Gerçekten şaka mısınız?

Gün ortasında yayınlanan kadın programlarından farkı yok.

Hadi bunu paylaştınız. Bu konuyu onaylayan yöneticiye ne demeli? Sağlık bu ee insaf.

Virüs açık ortamlarda kolay kolay bulaşmıyor yani açık ortamda maske takmak biraz anlamsız genelde kapalı ortamlarda bulaşıyor metro, otobüs gibi o yüzden bunlarını kullanmayı azaltabilirsiniz. Yakınınızda açık ortamda virüs kapmış olan birisi olsa bile kapmama ihtimaliniz yüksek. (Dr. Oytun Erbaş'tan alıntıdır)
Klasik çok bilmişlerin attığı mesaj.

@Manic Depressive
Ters bir cevap verirdim ama neyse. Doğrusunu bu zamana kadar öğrenemediniz mi? Dikkat edeceksiniz hijyen kurallarına. Yapabileceğiniz başka bir durum var mı önlem almak dışında? Ben çok dikkat eden birisiyim. Şu anda daha çok dikkat ediyorum.

Her konuda bilgi sahibi değilim. Doktor muyum? Hayır değilim. Net uzamanı olmadığım konuda ki sağlık gibi önemli konuda "mide asidi virüsü öldürür" gibi yorum yapmam. Yaşım gereği neyin ne olduğunu da bilirim. İnsanlarıda saçma sapan yorumlar ile yönlendirmem.

Biri çıkıyor kelle paça diyor. Biri çıkıyor pekmez yiyin diyor.

Özet ile konun ilk mesajındaki bilgilendirme mantıklı bir mesaj olsa bir yorumda bulunmayacaktım. Ama bu saçmalamayı görmiyecek ve itiraz etmeyecek insanlar var ise vay halimize. Twitter'da virüsten korunmak için bir ülkede yatırların dışlarını yalıyorlar. 2 gün sonra birisi çıkar onuda söyler. Neyse.

@Silinen üye Birisini yanlış diye eleştiriyorsan doğrusunu yazacaksın. İnsanlarla iletişim kurmasını ögren önce.
Ne bu agresiflik, kavgacı üslup, onu anlamadım.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı