Corona Virüsü Nüfus Azaltma Politikası mı?

Sizce bu Çin Hükümetinin bilerek ortaya çıkardığı bir nüfus azaltma politikası mı?

• Kesinlikle evet!

Oy: 17 12,0%
  • Emin değilim olma ihtimali var.

Oy: 59 41,5%
  • Emin değilim ama bence değildir.

Oy: 29 20,4%
  • Hayır!

Oy: 37 26,1%

• Oy verenlerin toplamı
    142
Hocam zaten iddaa şu şekilde;
Şehir nüfusunun çok büyük bir kısmına hastalığın bulaştığı söyleniyor ama kimse etkilenmemek için çıkmıyor bahanesi var.

Ayrıca verilerin tam açıklanmadığı söyleniyor.
@dermeister

Salgın hastalıkların olduğu anda nasıl tam bir veri açıklayabilirsiniz? Şu an açıklanabilecek tek veri şu dakikaya kadar Corona Virüsü'nden etkilenmiş veya hayatını kaybetmiş insanların sayısıdır.

Salgın hastalıkların olduğu anda nasıl tam bir veri açıklayabilirsiniz? Şu an açıklanabilecek tek veri şu dakikaya kadar Corona Virüsü'nden etkilenmiş veya hayatını kaybetmiş insanların sayısıdır.
Tam açıklanmıyor derken gerçek sayıdan çok daha az bir sayı söyleniyor demek istedi bence. Ayrıca niye bu kadar tepki gösterdiniz anlamadım. Fikrimi beyan ettim sadece yine de yorumunuz için teşekkür ederim.

Bu virüs yedikleri pis yarasa, yılan, fare ve egzotik denen hayvanların tüketilmesinden kaynaklanıyor. Hayvandan insana bulaşıyor bu virüs ve mutasyona uğramış durumda, evrim geçirdiği içinde beklenmedik bir etki yarattı bu Corona virüsü. Olayın yapay virüsle bir alakası yok, bir devlet böyle bir riski göze alamaz. Olayın devletle de bir alakası yok.

Bu virüs yedikleri pis yarasa, yılan, fare ve egzotik denen hayvanların tüketilmesinden kaynaklanıyor. Hayvandan insana bulaşıyor bu virüs ve mutasyona uğramış durumda, evrim geçirdiği içinde beklenmedik bir etki yarattı bu Corona virüsü. Olayın yapay virüsle bir alakası yok, bir devlet böyle bir riski göze alamaz. Olayın devletle de bir alakası yok.
Peki açıklanan rakamların doğru olduğunu düşünüyor musunuz?

Plague Inc. ile yetinmeyen oyuncunun, aile mirası virüsü Wuhan'da yaymasıyla başlatan bir olaydır. Amaç nüfus azaltma değil, oyuna karşı bağlılığın gerçek hayatta yaşatmak isteyen bir insanın başlattığı bir olaydır. Eğer oyunu kazanırsa hepimiz ölürüz, kazanamazsa ne güzel bize.

Nüfus azaltma politikası iddası ise Plague Inc. yapımcıları tarafından atılan iftiradır. Amaç oyunda ki kitleyi canlı tutmaya çalışmaktır.

Yazı tamamen canımın sıkıldığı için yazılmıştır.

Peki açıklanan rakamların doğru olduğunu düşünüyor musunuz?
Bence şu an küresel çapta daha büyük bir kriz oluşmaması, halkın daha fazla paniğe kapılmaması ve ciddi bir kaos ortamı oluşmaması için açıklanan rakamlar doğru olmayabilir.

Bu virüse yakalananların sayısı 2 bin civarı öyle hatırlıyorum. Daha fazla da olabilir, enfeksiyona yakalananların sayısı 100 binlere yaklaşacağını söyleyenler var ne kadar gerçekçi bilemiyorum. Ölü sayısı binleri bulur bana göre.

Plague Inc. ile yetinmeyen oyuncunun, aile mirası virüsü Wuhan'da yaymasıyla başlatan bir olaydır. Amaç nüfus azaltma değil, oyuna karşı bağlılığın gerçek hayatta yaşatmak isteyen bir insanın başlattığı bir olaydır. Eğer oyunu kazanırsa hepimiz ölürüz, kazanamazsa ne güzel bize.

Nüfus azaltma politikası iddası ise Plague Inc. yapımcıları tarafından atılan iftiradır. Amaç oyunda ki kitleyi canlı tutmaya çalışmaktır.

Yazı tamamen canımın sıkıldığı için yazılmıştır.
Konuda bahsi geçen iddiadan daha mantıklı.
Bu virüse yakalananların sayısı 2 bin civarı öyle hatırlıyorum. Daha fazla da olabilir, enfeksiyona yakalananların sayısı 100 binlere yaklaşacağını söyleyenler var ne kadar gerçekçi bilemiyorum. Ölü sayısı binleri bulur bana göre.

Konuda bahsi geçen iddiadan daha mantıklı.
O zaman ben de Dombik hamlemi yapıyorum.
Screenshot_20200126-224658.png

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı