Corona Virüsüne Nasıl Önlem Alacağız?

Göz,burun,ağız yolu ile bulaşıyor. Önlemi alacak bizler sınırlıyız hasta olanlar eldiven ve maske takarsa sorun yaşanacağını sanmıyorum. Buna ek olarak vakalar da artışa çok şaşıracağının tüyosunu vermekten çekinmiyorum. Biz 80 derece kolonya ve limon kolonyası ile elleri ve yüzü temizlesek bile hava yolu ile bulaşacaktır. Dikkat et oku burayı HAVA YOLU nefes çekmen yeter. 50 metre ileri de hapşıran biri rüzgar ile sana virüsü yollayabilir. Lütfen bilinçli ol ve tam yüz maskesi ve eldiven tak çünkü bir virüslü de sen olabilirsin. Şuan insanlar virüsü sindiriyor artışı beklemeden önce stok yapmaya başla evin de, eğer sokağa çıkma yasağı için gün verilirse marketler boş kalacak ufaktan bir şeyler depola.
Ş
Göz,burun,ağız yolu ile bulaşıyor. Önlemi alacak bizler sınırlıyız hasta olanlar eldiven ve maske takarsa sorun yaşanacağını sanmıyorum. Buna ek olarak vakalar da artışa çok şaşıracağının tüyosunu vermekten çekinmiyorum. Biz 80 derece kolonya ve limon kolonyası ile elleri ve yüzü temizlesek bile hava yolu ile bulaşacaktır. Dikkat et oku burayı HAVA YOLU nefes çekmen yeter. 50 metre ileri de hapşıran biri rüzgar ile sana virüsü yollayabilir. Lütfen bilinçli ol ve tam yüz maskesi ve eldiven tak çünkü bir virüslü de sen olabilirsin. Şuan insanlar virüsü sindiriyor artışı beklemeden önce stok yapmaya başla evin de, eğer sokağa çıkma yasağı için gün verilirse marketler boş kalacak ufaktan bir şeyler depola.
Şu Allah'a dua işini lütfen maske eldiven dezenfeksiyon olayından sonra yapın. Umre den gelen tayfadan bir farkı olduğunu sanmıyorum düşüncelerin anca polisten karantinadan kaçılmaya çalışılır.

Öncelikle kişisel temizliğimize dikkat etmemiz lazım. Hastanelere mecbur kalmadıkça gitmememiz lazım. Kalabalık ortamlardan uzak durmak lazım. Bizim yapabileceklerimiz bunlarla sınırlı. Bu virüsün aşısı bulunursa en iyisi olur.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı