Unutkanlığa Karşı Nasıl Önlem Alabiliriz?

• Konuyu başlatan Silinen üye 185173
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 11
  • Görüntüleme 831
S

Silinen üye 185173

Ziyaretçi
Selamlar, ben eskiden böyle değildim hafızam mükemmeldi ama şu an gerçekten berbat "7" ay yan yana oturduğum sınıf arkadaşımın adını unutuyorum, yapacağım şeyleri unutuyorum, mutfağa gidip yapacağım şeyi unutmak veya içtiğim ilacı içtiğimi unutup içsem mi ya? Diye düşünüyorum. Doğrusu bunun sebebinin bilgisayarda uzun zamanlar geçiriyor olmam diye düşünüyorum. Bu konuda ne yapabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam sorunun kaynağını kendiniz bulmuş gibisiniz, beyninizi yoran ve hep aynı şeyleri yaptığınız bilgisayar oyunları oynamak gibi aktiviteleri bırakın. Sağlıklı beslenin, spor yapın. Bunlardan daha da önemlisi eğer bu unutkanlık daha önceden pek olmuyordu diyorsanız doktora kesinlikle bir danışın.

Depresyon ve uyku duzensizligi buna sebep olabilir. Dikkat et kendine, ciddiyse bir uzmana gorun.

Ben yeni tanistigim insanlarin ismini unuturum ama ne renk ayakkabi giydiklerini unutmam mesela. Neye dikkat edersen o aklinda kaliyor. Not al, notlarina duzenli goz gezdir. Boyle boyle aklinda tutarsin.

B12 takviyesi alıyorsun sonra fil gibisin😂 öncesinde doktoruna danışıp kan tahliline göre kullanabilirsin.
Dahiliye bakıyor değil mi?

Depresyon ve uyku duzensizligi buna sebep olabilir. Dikkat et kendine, ciddiyse bir uzmana gorun.
Ben yeni tanistigim insanlarin ismini unuturum ama ne renk ayakkabi giydiklerini unutmam mesela. Neye dikkat edersen o aklinda kaliyor. Not al, notlarina duzenli goz gezdir. Boyle boyle aklinda tutarsin.
Not alıyorum, işe yarıyor takılınca bakıyorum ama bir insanın adını not almakta biraz tuhaf şahsen. :D

Hocam sorunun kaynağını kendiniz bulmuş gibisiniz, beyninizi yoran ve hep aynı şeyleri yaptığınız bilgisayar oyunları oynamak gibi aktiviteleri bırakın. Sağlıklı beslenin, spor yapın. Bunlardan daha da önemlisi eğer bu unutkanlık daha önceden pek olmuyordu diyorsanız doktora kesinlikle bir danışın.
Sadece oyun oynamıyorum ki, genel olarak bir şeyler okuyorum. Toplasanız 2 saat falan oyun oynuyorumdur.

Konuyu açan arkadaş kızmış ancak yorum yapan kişinin değindiği nokta doğrudur. Fazla masturbasyon yapmak da unutkanlığa sebep olabilmektedir. Ayrıca B12 kullanabilirsiniz, balık yağı içebilirsiniz, kitap okuyabilirsiniz.
Kitap arada okuyorum ben biraz farklıyım her zaman bir şeyin pokunu çıkartıyorum sonra o işten sıkılıyorum şu an kitaptan soğumuş durumdayım ama sürekli bir şeyler okuyorum bilgisayar üzerinde, B12'yi dışarıdan biliçsiz almak istemiyorum doktara gözükeceğim ayrıca balık yağınıda soracağım ona göre kullanacağım. Masturbasyona kızmadım sadece okuduğumu bilsin diye ifade bırakmak istedim. :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı