Corona Virus Türkiye'de yok mu gerçekten?

Elma dersek çıkacak, armut dersek saklanacak Türkiye'de. Şaka gibi cidden, mizaha taşınması iyi olmuş.

Arkadaşlar devletin bunu saklamasının herhangi bir mantıklı açıklaması yok. Tüm dünyada olup da Türkiye'de olmaması da bir alamet değil. Ama bu demek değil ki bulaşmayacak. Sonunun İran gibi olmasını istemiyorsan gerekli önlemleri alarak, halkı biliçlendireceksin. İran kaçtı da ne oldu, kurtuldu mu virüsten?

Ha bizim halkımız ne kadar bilinçlenir orası ayrı, hastalık kapıya yanaşınca değil içeri girince biz bir şeyler yapmaya başlarız genelde.

Gerekli önlemler alındı mı? Ben herhangi bir önlem göremedim? Şu anda dışarıda birçok insan virüs ile alakalı hiçbir şeyi bilmiyor. Ne olursa olsun çevre dezenfektan ile temizlenmeli ve doktorlar kapı kapı dolaşıp insanları kontrol etmeli. O kadar ülkeye gelmesi ve bize uğramaması bana göre hiç mantıklı değil.
Aslında önlemler alınıyor ama ülkemizin insanı, önlemlerin kendisinin yararına olduğunu düşünmeyip hiçe sayıyor.
istanbul 7/24 dezenfekte ediliyor, tüm toplu taşıma duraklarında dezenfekte solüsyonları var, okullara dezenfekte solüsyonları koydular(Şu an hepsinde yok ancak koyulmaya devam ediliyor). 26 gün önce İtalya'dan geldim, Jetway'den çıktıktan 10-15 metre sonra termal kamera kontrolü var, Pasaport kontrolünden sonra da bir tane termal kamera vardı. Tüm hava/kara tarafı personeli maske takıyordu. Önlem alıyorlar ancak asıl önlemi alması gerekenler, bizleriz.

@Motionless IN White insanlar bilinçleniyor ve hastanelerde önlemler alınıyor.

Bir kere baştan insanlar virüsü bilmiyor demek komik olur, zira haftalardır ülke gündeminde genişçe yer buluyor kendine. Eskisine göre de daha bilinçliler.

Metro kullanıyorum. Ve gördüğüm kadarıyla dikkat ediyorlar. Seferler bittiğinde dezenfektan sıkıyorlar ve tutamaçları siliyorlar. Dezenfektan koymaya başlamışlar.

Eldiven takan ya da maske takan insanlar çoğalıyor zamanla.

Bir kere baştan insanlar virüsü bilmiyor demek komik olur, zira haftalardır ülke gündeminde genişçe yer buluyor kendine. Eskisine göre de daha bilinçliler.

Metro kullanıyorum. Ve gördüğüm kadarıyla dikkat ediyorlar. Seferler bittiğinde dezenfektan sıkıyorlar ve tutamaçları siliyorlar. Dezenfektan koymaya başlamışlar.

Dün Zincirlikuyu metrobüs durağındaki dezenfektan kırıktı. :)

O halde Kocaeli'de bir sıkıntı var. Hiç önlem alınmıyor, hatta sokaktaki birkaç insana virüsü dedim ve ne virüsü kardeşim dediler..

Geri
Yukarı